اخبار پرچم

به اهتزاز در آمدن پرچم حکیم نظامی در نمایندگی های ایران در دنیا

به اهتزاز در آمدن پرچم حکیم نظامی در نمایندگی های ایران در دنیا
به اهتزاز در آمدن پرچم حکیم نظامی در نمایندگی های ایران در دنیا

به اهتزاز در آمدن پرچم حکیم نظامی در نمایندگی های ایران در دنیا

در آیین بزرگداشت حکیم نظامی شاعر ایرانی رئیس ستاد بزرگداشت عنوان کرد : پرچم حکیم نظامی شاعر پارسی سرای ایرانی به همراه پرچم ایران در همه نمایندگی های ایران در اقصی نقاط دنیا به اهتزاز درآمد .

به نقل از ایسنا و به گفته مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شب جمعه 20 اسفندماه در آیین یزرگداشت حکیم نظامی در تالار وحدت محمود شالویی اظهار کرد : تمامی ارگان ها و سازمان های مربوطه سعی بر این نمودند تا بزرگذاشتی شایسته حکیم نظامی برگزار گردد .

وی ادامه داد : از نیمه اسفند ماه با آغازی نیکو و شایسه در حرم امام هشتم امام رضا ( ع ) در موزه و گنجینه آستان قدس رضوی کار این بزرگداشت شروع و در ادامه نیز تمامی شهرها میزبان آن بودند .

لیست قیمت چاپ پرچم

محمود شالویی تصریح کرد : با برگزار نمودن همایش ها , جلسات و نیز نشست های مختلف به خصوص برنامه هایی از طرف انجمن آثار و مفاخر فرهنگی , غنای قابل توجه برنامه ها را به وضوح مشاهده کرده ایم .

این مقام مسئول گفت : هم اکنون در کنار پرچم کشورمان پرچم حکیم نظامی در تمامی نماینده های وزارت امور خارجه بر افراشته شده است تا نشان دهیم که حکیم نظامی به ایران مرز و بوم تعلق دارد و هیچ کشوری نمی تواند ادعا کند که حکیم نظامی به ایران تعلق ندارد .

مشاور وزیر فرهنگ خاطر نشان کرد : نسبت به این شاعر پر آوازه همه دست در دست هم احساس مسئولیت کردند , از اینکه جمع بزرگی از هنرمندان در کنار ماست به خود و به نام حکیم نظامی افتخار می کنیم .

به اساس خبرگزاری ایرنا بدون تردید حکیم  نظامی در شمار بزرگان شعر فارسی و استادان مسلم این زبان می باشد درست است که داستان سرایی در زبان فارسی توسط ایشان شروع نشده است اما وی تنها شاعری بوده که تا پایان قرن ششم هجری شعر تمثیلی را در زبان فارسی توانست به حد اعلای تکامل برساند .

حکیم نظامی در انتخاب کلمات مناسب و به وجود آوردن ترکیبات خاص و تازه و نیز ابداع معانی و مضامین نو و دلنشین همچنین توصیف نمودن طبیعت , اشخاص و احوال آنها جزء آن دسته افرادی است که پس از خود مانندی نداشته اند , در تقویم رسمی کشور هر ساله 21 اسفندماه بزرگداشت حکیم نظامی این شاعر پر نامدار می باشد .

تولید و چاپ پرچم ساحلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *