اخبار پرچم

سوزاندن پرچم فرانسه و حمایت از پوتین در تظاهرات مردم مالی

سوزاندن پرچم فرانسه و حمایت از پوتین در تظاهرات مردم مالی
سوزاندن پرچم فرانسه و حمایت از پوتین در تظاهرات مردم مالی

سوزاندن پرچم فرانسه و حمایت از پوتین در تظاهرات مردم مالی

به نقل از خبرگزاری فارس منابع خبری غروب یکشنبه به وقت تهران خبر از تظاهرات مردم کشور آفریقایی مالی علیه فرانسه و حضور نظامی در این کشور داد .

به اساس منابع خبری در شهر باماکو پایتخت مالی مردم علیه تحریم هایی که توسط فرانسه شروع شده دست به تظاهرات زدند . افراد تظاهر کننده در این راهپیمایی که پوسترهای « ولادیمر پوتین » رئیس جمهور روسیه را به همراه داشتند , پرچم های فرانسه را به آتش کشیدند.

کشور آفریقایی مالی در گذشته یکی از مستعمره های فرانسه بوده و مردم مالی علیه فرانسه بارها تظاهرات نمودند , شهروندان مالی چندی پیش در اعتراض به اسلام ستیزی فرانسه , پوستر رئیس جمهور فرانسه را به آتش کشیدند , 5100 نظامی , در پایگاه نظامی فرانسه در مالی حضور دارند ؛ این پایگاه بزرگترین پایگاه نظامی فرانسه در کشور مالی می باشد .

از جمله شخصیت های برجسته دینی در کشور مالی « محمود دیکو » , در خصوص اظهارات مایکون که عنوان کرده بود از سخنان خود در رابطه با حمایت از توهین به اسلام عقب نشینی نخواهد کرد , تصریح کرد « ماکرون نیازی به این سخنان نداشت , میبایستی که سران کشورها عقلانیت به خرج دهند چرا که دنیا , نیازمند تفاهم بین بشریت است , ما در مقابل طلوع اتفاقات بزرگی قرار داریم . »

مسئول ساماندهی این تظاهرات , که شورای عالی اسلامی مالی بود , در بیانیه پایانی خود از ماکرون درخواست نمود که از مسلمانان جهان عذرخواهی نماید و نیز از تعطیلی مساجد , انحلال نهادهای اسلامی و تهدید رهبران مسلمانان دست بکشد , همچنین کشیدن کاریکارتورهای موهن در این کشور را منع نماید .

فرانسه تحت عملیات «برکان» مستقر در پنج کشور ساحلی است که این کشور ها شامل کشور مالی , کشور نیجر , موریتانی , بورکینافاسو و کشور چاد می باشد با توافق صلح مالی با شورشیان سابق که بیشترشان را راهزنان شمال مالی تشکیل می دهند اما همچنان مناطق بسیاری در کشور مالی خارج از سیطره نیروهای این کشور و نیز فرانسوی قرار دارند , و در زمینه مبارزه تروریسم تلاش فرانسه موفق و رضایت بخش نبوده است .

پس از شدت گرفتن تنش ها بین مالی و فرانسه , نخست وزیر این کشور عنوان کرد که فرانسه گروه های تروریستی در مالی را آموزش می دهد .

چاپ ریسه پرچم دهه فجر در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *