اخبار پرچم

پرچم ولایت امیر المومنین ( ع ) در کشمیر

پرچم ولایت امیر المومنین ( ع ) در کشمیر
پرچم ولایت امیر المومنین ( ع ) در کشمیر

پرچم ولایت امیر المومنین ( ع ) در کشمیر

در سالروز میلاد با سعادت امیر المومنین علی (ع ) مردم شیعه و سنی کشمیر به مناسبت این روز به جشن پرداختند .

شیعیان و دوست داران امیر المومنین حضرت علی ( ع ) در سراسر دنیا سیزدهم رجب سالروز میلاد با سعادت علی ( ع ) را جشن می گیرند و در مراسمات مختلف هر کشور متناسب با فرهنگ خود به مدح حضرت علی ( ع ) و بیان روایات و مناقب ایشان می پردازند .

به نقل از خبرگزاری مهر و عکس های ارسال شده توسط خبرنگار افتخاری این خبرگزاری ( اوین علی ) می توان تصاویری از شهید حاج قاسم سلیمانی , شهید مرتضی مطهری و نیز شهید محسن حججی را بر دیوار محل برگزاری جشن سالروز ولادت حضرت علی ( ع ) در کشمیر مشاهده نمود .

جشن میلاد با سعادت امیزر المؤمنین ( ع ) در سراسر کشمیر با شور مذهبی برگزار گردید ؛ در این جشن هزاران نفر از مسلمانان شیعه کشمیر در برنامه های متنوع برای جشن سالروز امام نخست شیعیان شرکت نمودند .

به مناسبت این میلاد فرخنده سخنرانان به روایت زندگی امیر المؤمنین و کمک های این امام بزرگوار در حفظ قانون , عدالت و نظام بهتر اداری پرداختند ؛ حاضران در این جشن نیز مجذوب تلاوت زیبای منقبت نعت خوانان شدند .

دوست داران و علامندان این حضرت در حاشیه دریاچه دال اجتماع نمودند , سالگرد ولادت امیر المؤنین علی ( ع ) به طور معمول توسط شیعان برگزار می گردد اما با این حال در جنوب کشمیر نیز مسلمانان سنی سالگرد ولادت امیر المؤمنین علی ابن ابی طالب را جشن میگیرند .

در همین حال از دیگر مناطق کشمیر نیز در سالروز ولادت حضرت علی ( ع ) اخباری مشابه این خبر نیز گزارش شده است که حاوی چترگام , خانداوپور , بودگام , بارجی هاروان , ماگام , هلنیویرا پاتان , واترگام واگورا و….. می شود .

بزرگترین جشن توسط انجمن شیعیان جاموو کشمیر در بارگاه زادیبل در سرینگر برگزار گردید از درس گاه های مختلف و معرفت علوم اسلامی صد ها دانش آموز در این برنامه جشن یکروزه شرکت نمودند همچنین در این جشن شیعیان به خصوص علمای دین از نقاط مختلف کشمیر حضور داشتند این برنامه یک روزه حاوی قرآن خوانی , سخنرانی طلاب , مناظره و نعت خوانی بود .

به علاوه توسط هیئت یادگار امام خمینی ( ره ) در کارگیل جشن مولود کعبه برگزار گردید توسط هزاران نفر به ویژه علما و دانش آموزان نیز یک راه پیمایی عید بزرگ برگزار شد.

کارگاه تولیدی پرچم ساحلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *