اخبار پرچم

خشم عراقی ها ادامه دارد ؛ از آتش زدن پرچم

خشم عراقی ها ادامه دارد ؛ از آتش زدن پرچم
خشم عراقی ها ادامه دارد ؛ از آتش زدن پرچم

خشم عراقی ها ادامه دارد ؛ از آتش زدن پرچم تا درخواست توقیف مبادلات تجاری

اعتراض ها در کشور عراق به حملات روز قبل به شمال عراق ادامه دارد و در کنار بیانیه های شدید اللحن مقامات و چهره های سیاسی مردم سایر استان های این کشور به خیابان آمده و خواستار مجازات ترکیه شدند .

به نقل از همشهری آنلاین اعتراض مردم عراق و ابراز خشم آنها به حمله روز قبل به شهر « زاخو » که در استان دهوک کردستان عراق قرار دارد و این حمله باعث کشته شدن 9 تن و زخمی شدن 31 تن دیگر شده بود همچنان ادامه دارد , آنها تأکید نمودند که این حمله به گردن ترکیه است و خواستار تصمیمی قاطعانه از سوی بغداد می باشند .

ترکیه نیز مسئولیت این حمله را به گردن نگرفته و آن را به گردن پ . ک . ک می اندازد وزیر امورخارجه عراق « فوأد حسین » امروز عنوان کرد که کارشناسان نظامی عراق حمله ترکیه به کردستان عراق را تأیید نمودند حزب کارگران کردستان « پ .ک .ک » نیز اینکه در این حمله دست داشته است را رد کرده است .

تولید کننده اصلی پرچم ساحلی

از روز گذشته چهره های سیاسی , گروه های عراقی و مقامات هر کدام در واکنش به این حمله بیانیه شدید الحنی صادر کرده , این حمله را به ترکیه نسبت داده و به شدت ان را محکوم کردند .

نخست وزیرعراق « مصطفی الکاظمی » این حمله را به ترکیه نسبت داد و گفت : در پاسخ به این تجاوز عراق حق کامل خود را محفوظ می داند و اقدامات لازم برای حفظ مردم کشورش و تحمیل نمودن تبعات تنش مستمر به طرف متجاوز را اتخاذ می کند .

رهبر جریان صدر « سید مقتدی السدر » دیروز در بیانیه ای گفت : ترکیه با این باور که عراق نمی تواند پاسخ دهد الی با عرض تأسف شدید – با بیانیه ضعیف وزارت خارجه وقاحتش را از حد گذرانده است .

دیالی ؛ آتش زدن پرچم ترکیه در خانقین

ساکنین استان دیالی عراق در شهر یعقوبیه راهپیمایی نموده و به حمله مرگبار روز گذشته ترکیه علیه شهر زاخو معترض شدند .همچنین امروز در شهرستان « خانقین » که در استان دیالی قرار دارد شماری از ساکنین پرچم ترکیه را به آتش کشیدند .

تظاهرات صد ها نفری در ذی قارو و بصره , تحرک نمایندگان پارلمان منطقه کردستان برای بستن مرز با ترکیه , تظاهرات در مقابل سفارت ترکیه در بغداد , بسته شدن مرز صدور روادید ترکیه در کرکوک , صدور دستور تحریم واردات کالاهای ترکیه توسط اتاق بازرگانی دیالی , درخواست نمایندگان عراقی برای اخراج سفیر ترکیه و محدود کردن مبادلات تجاری با آنکارا و پایین کشیدن پرچم ترکیه از بالای کنسول گری ترکیه در اربیل و نجف اشرف از دیگر اقدامات صورت گرفته در رابطه با حمله روز قبل در شهر « زاخو » در استان دهوک کردستان عراق بوده است .

چاپ پرچم اهتزاز ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *