اخبار پرچم

ماجرای جعل پرچم ایران در تصاویر تظاهرات بغداد

ماجرای جعل پرچم ایران در تصاویر تظاهرات بغداد

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”26846″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” woodmart_inline=”no” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

ماجرای جعل پرچم ایران در تصاویر تظاهرات بغداد

در تظاهرات روز جمعه عراق , تعدادی از کانال های ضد ایرانی عراقی اقدام به تغییر تظاهرات روز جمعه « حمایت از مشروعیت و قانون اساسی » پرچم ایران را در تصویر جعل کردند اما با هوشیاری رصد گران شبکه های اجتماعی این اقدام ناکام ماند .

به نقل از ایرنا ؛ تعدادی از صفحات و کانال های شبکه های اجتماعی از جمله کانال موسوم به « جدار نیوز » با عنوان برافراشتن پرچم ایران در تظاهرات چارچوب هماهنگی شیعی این عکس را منتشر نمود که البته کاملا مشخص است که این اقدام فتوشاپ است به این دلیل که تنها سمت پرچم ایران باد شدید است و در سمت سایر پرچم ها خبری از وزش باد شدید نیست .

چاپ لوگو روی پرچم ساحلی

پس از این اقدام فورا تعدادی از کاربران و ناظران عراقی تصویر اصلی را منتشر کردند تا بدین طریق عملیات فریب ناکام بماند .

هدف از این اقدام القای دخالت جمهوری اسلامی ایران در روند سیاسی بغداد و اتهام زدن به ایران بوده است ؛ این در حال است که شخصیت های عراقی و مسئولان این کشور از جمله سید مقتدا صدر رهبر جریان صدر و رئیس ائتلاف دولت قانون نوری المالکی بارها تأکید نموده است که ایران در روند سیاسی عراق هیچ گونه دخالتی نداشته است .

رهبر جریان صدر « مقتدا صدر » اوایل تیرماه عنوان کرد که هیچ فشاری بر هیچ طرف شیعی توسط جمهوری اسلامی ایران اعمال نشده است و شایعات در رابطه با این امر که دلیل انصراف ما تهدید ایران بوده است کذب بوده و صحت ندارد .

رئیس ائتلاف دولت قانونی عراق نوری المالکی در اظهارات تلویزیونی در دخالت نداشتن عراق در روند سیاسی عراق تأیید نمود و عنوان کرد جمهوری اسلامی ایران در امور عراق دخالتی نداشته است .

از طرفی نیز دبیر کل عصائب اهل الحق عراق « قیس الخزعلی » هم چند روز گذشته در پاسخ به این سؤال اینکه « آیا از سوی ایران فشار یا دخالتی یا حد اقل مشورتی در این خصوص از سوی ایرانی یا طرف های خارجی دیگر یا چارچوب هماهنگی در میان بود ؟ » پاسخ داد : از اینکه اسراری در کشور عراق مخفی نمی ماند آگاه هستید و بدون شک هیچ دخالت خارجی نه از سوی جمهوری اسلامی ایران و نه هیچ کشوری دیگر ( در تصمیم چارچوب هماهنگی ) عنوان نشد , توسط تعدادی از برادران حتی این سؤال از جمهوری اسلامی ایران سوأل می شد که شما ( ایران ) چه نظری دارید ؟ اما به نظر من جواب ایرانی ها عالی بود , آنها پاسخ دادند : همان چیزی که چارچوب هماهنگی درباره ان توافق کند نظر ما بوده و ملاحظه خاصی نداریم ؛ این تصمیم شماست و هیچ دخالتی در تصمیم های عراقی صورت نگرفت .

تولید کننده ریسه پرچم در تهران

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *