پرچم کشورها

پرچم کشور پاراگوئه

پرچم کشور پاراگوئه
پرچم کشور پاراگوئه

پرچم کشور پاراگوئه

پرچم پاراگوئه دارای سه نوار افقی به رنگ های قرمز ، سفید و آبی است به طوری که قرمز در بالای پرچم ، رنگ سفید در مرکز و رنگ آبی در پایین پرچم است این رنگ ها برگرفته از پرچم ملی فرانسه است و دارای دو طرح متفاوت بوده که شباهت زیادی با هم دارند به طوری که طرح پشت و روی پرچم متفاوت هستند به همین دلیل متمایز با دیگر پرچم های جهان است اما شباهت آنها این است که هردو طرف از رنگ یکسانی برخوردارند تفاوت آنها تصاویر پشت و روی پرچم است یعنی در جلوی پرچم نشان ملی پاراگوئه مشاهده می شود و در پشت پرچم مهر خزانه کشور دیده می شود نشان ملی متشکل از ستاره ، تاج گل و نخل و برگ زیتون بوده که نمادی از استقلال کشور است مردم این کشورند بر این باورند که رنگ های پرچم کشورشان از پرچم فرانسه الهام گرفته است . آبان پرچم تولید کننده اصلی پرچم در تهران میباشد . جهت سفارش پرچم های تبلیغاتی و مناسبتی در طرح های مختلف میتوانید با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید و یا همراه ما باشید با اطلاعاتی از پرچم کشور پاراگوئه

چاپ پرچم ساحلی

معنی رنگ های پرچم

پرچم پاراگوئه از سه رنگ اصلی برخوردار است که هر یک بنابر اعتقادات و باورهای مردم این کشور بر روی پرچم قرار گرفته است . در بالای پرچم رنگ قرمز ، رنگ سفید در وسط و رنگ آبی در پایین پرچم است مردم پاراگوئه رنگ های پرچم خود را برگرفته از رنگ های پرچم فرانسه می دانند در جلوی پرچم نشانه ملی کشور است و از رنگ های مشکی ، سبز و زرد برخوردار است و در پرشت پرچم که مهر خزانه داری کشور است رنگ های مشکی ، قرمز و زرد قرار دارد .

تاریخچه پرچم

پرچم کنونی کشور پاراگوئه در سال 1842 به عنوان پرچم ملی این کشور به تصویب رسید اما در 15 ژوئن 2013 تغییراتی روی پرچم ایجاد شد که حاصل این تغییرات ساده سازی نشان ملی بر روی پرچم بود . این تنها پرچمی است که دو طرف آن با هم متفاوت است .

چاپ پرچم تشریفات مخروطی

موقعیت جغرافیایی پاراگوئه

پاراگوئه کشوری است که مساحت 406.752 کیلومتر مربع را در بر گرفته است این کشور از سمت شمال غرب با بولیوی ، از سمت شرق و شمال شرق با برزیل و از سمت جنوب و جنوب غربی با آرژانتین همسایه است و همچنین در دو طرف رودخانه پاراگوئه قرار گرفته اند به طوری که این رودخانه از شمال به جنوب این کشور کشیده شده است سدی با نام سد ایتایپو بر روی رودخانه احداث شده است سد ایتایپو بزرگترین نیروگاه برق آبی در جهان بوده و قادر به تولید برق کشور پاراگوئه را دارد در حال حاضر پاراگوئه با داشتن سد ایتایپو و نیروگاه برق ساخته شده بر روی رودخانه پارانا به عنوان بزرگترین صادرکننده نیروی برق آبی در جهان شناخته شده است .

آب و هوای پاراگوئه

در نواحی شرقی پاراگوئه به علت ریزش باران زیاد دارای آب و هوایی استوایی تا معتدل است و در ناحیه های غربی این کشورمناطقی خشک مشاهده می شود .

اقتصاد پاراگوئه

فعالیت های بخش خصوصی مردم پاراگوئه نشان از فعالیت آ نها در زمینه صادرات و واردات کالا است از مهمترین فعالیت آنها در زمینه کشاورزی ، و دامپروری است پاراگوئه به عنوان سومین کشور صادر کننده سویا در جهان شناخته شده ایت البته اکثر مردم آن در کار کشاورزی مشغول هستند .

همه چیز درباره پرچم پرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *