تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی و اهداف آن چیست؟

تبلیغات محیطی

آیا می دانید تبلیغات محیطی و اهداف آن چیست؟

تبلیغات محیطی

همه روزه در مکان‌های مختلف در سطح شهر، انواع زیادی از تبلیغات را مشاهده می‌کنید که بعضی از آن ها به دلیل داشتن خلاقیت و جذابیت بصری مثل پرچم ساحلی تبلیغاتی شما را به خود جذب کرده و ممکن است تعداد دیگری از آن ها باعث شده باشند بدون توجه از کنارشان عبور کنید.

تبلیغات محیطی چیست؟

هر شغلی دارای اهداف خاصی است، فروش کالا و دریافت دستمزد در برابر ارائه خدمات اهداف اصلی مشاغل هستند، در هر شغلی برای جذب مشتری روش‌های زیادی وجود دارد، یکی از مناسب‌ترین روش‌ها تبلیغات محیطی است، که یکی از مهم‌ترین راهبردهای کسب و کار بوده و می‌تواند محصولات و خدمات شرکت‌ها را به خوبی به مشتریان معرفی کرده و روی فروش آن هتا تاثیرگذار بگذارد.

در واقع این نوع تبلیغ نوعی از تبلیغات است که روی مردم، بیرون از خانه‌هایشان اثر می‌گذارد و باعث می‌شود که آنها از این طریق با محصولات و خدمات آشنا شوند، به این نوع تبلیغات، تبلیغات خارج از خانه گفته می‌شود، که قدمتی طولانی دارد و استفاده از این نوع تبلیغات حتی به قبل از انقلاب صنعتی و پیدا شدن مدرنیته بر می‌گردد، در نتیجه تبلیغات خارج از خانه به روش‌هایی گفته می‌شود که در محیط خارج از خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اهداف اصلی تبلیغات محیطی چیست؟

هدف این نوع تبلیغ مانند سایر تبلیغات، معرفی و شناسایی محصولات و خدمات به مشتریان است، هرچند این تبلیغ تفاوت بزرگی با سایر تبلیغات دارد، تفاوتش این است که در تبلیغات محیطی جذاب و دارای خلاقیت بلافاصله ذهن مشتری درگیر می‌شود و موجب کنجکاوی مشتری شده که باعث می‌شود تا در مورد محصول و خدمات آگاهی کسب کند و به استفاده از آن علاقه مند شود.

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی

ابزار مختلف برای استفاده از تبلیغات محیطی

هر نوع تبلیغی دارای ابزارهای متفاوتی است که به وسیله استفاده از این ابزارها می‌تواند اثرات چشمگیری در جذب مشتری داشته باشد، معمولاً در نقاط جهان ابزارهای مختلفی همچون بیلبورد، تبلیغات CLB، مبلمان‌های خیابانی (ایستگاه‌های اتوبوس، کیوسک‌ها، غرفه‌های تلفن وغیره) تبلیغات حمل و نقل (تاکسی، اتوبوس، مترو، قطار وغیره) دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات چریکی (مانند رسانه محدود) سمپلینگ وسایر رسانه‌های محیطی استفاده می‌شود.

  • بیلبورد

بیلبورد را می‌توانیم یکی از بهترین و مؤثرترین ابزار و روش‌ها در تبلیغات محیطی معرفی کنیم، اگر بیلبوردها دارای طراحی خلاقانه باشند و بر اساس ایده‌های نو و متفاوتی که مشتری را به فکر فرو ببرد و باعث کنجکاوی مشتری درباره محصولات و خدمات شود قطعاً تاثیرگذاری بیشتری نسبت به سایر روش‌ها و ابزار دارد، علاوه بر این‌ها مکان نصب بیلبورد می‌تواند در جذب مشتری تاثیرگذار باشد.

  • وسایل حمل و نقل

یکی دیگر از ابزارهای موثر و مورد استفاده در تبلیغات محیطی وسایل حمل و نقل عمومی و یا شخصی مثل بدنهٔ اتوبوس‌ها، خودروهای پخش، قطارهای مترو و…، همچنین رسانه‌های محیطی مانند استند تبلیغاتی، استرابورد (استند ایستاده تبلیغاتی) حروف نگاری روی پنجرهٔ فروشگاه‌ها، دیوارنگاری، لامپ آل ای دی، ویترین و… هستند.

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی

مزایا و معایب تبلیغات محیطی

استفاده ازتبلیغات محیطی مزایا  زیادی دارد که به آن ها اشاره می‌کنیم، این نوع تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات مقرون‌ به‌ صرفه تراست، هزینه‌های این نوع تبلیغ تقریباً با هزینه تبلیغات رادیویی در رقابت است و می‌تواند موضوع را توضیح بدهد که با صرف هزینه‌های کمتر می‌توان مشتری‌های بیشتری داشت.

همچنین این نوع از تبلیغ یکی از به‌ یاد ماندنی‌ ترین انواع تبلیغات است، از دیگر مزیت‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که استفاده از این روش می‌تواند کالا و خدمات را به خوبی معرفی کرده و در نتیجه افزایش فروش را به همراه داشته باشد که باعث افزایش سود صاحبان مشاغل می‌شود.

همانطور که گفته شد این نوع تبلیغ علاوه بر مزایا دارای معایبی است که می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم، ارائه و پخش آگهی در سطوح مختلف شهر و گرفتن مجوزهای مورد نیاز برای این نوع تبلیغات محیطی دارای چالش‌های فراوانی است و همچنین در صورت عدم توجه به استفاده صحیح از اصول تبلیغات در این نوع تبلیغ، محبوبیت برندها کاهش می‌باید، از دیگر معایب این نوع تبلیغ می‌توان به این مورد اشاره کرد که در این نوع تبلیغات نمی‌توان درصد بازدید مشتریان را سنجید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *