اخبار و مقالات

چاپ و تولید پرچم ایران

پرچم ایران

چاپ و تولید پرچم ایران

پرچم چیست؟

پرچم‌ ها نماد یک گروه، سازمان، کشور و… هستند که طراحی‌ های خاصی دارند، در طراحی پرچم‌ ها از رنگ‌ها و طرح و نقش‌ های مختلف استفاده می‌شود، همچنین میتوان در طراحی پرچم‌ ها از لوگوهای مؤسسات و شرکت‌ها استفاده کرد.

پرچم کشورها

پرچم کشورها نشان دهندهٔ تاریخ، فرهنگ، هویت، فلسفه و اتحاد بین اعضای جامعه، قومیت‌های مختلف کشور، پیروان دین‌ ها و مذهب‌ های مختلف ملت‌ ها است.

تاریخ پرچم ایران

از تاریخ دقیق استفاده از پرچم اطلاع دقیقی در دست نیست، با توجه به تاریخ، اولین پرچم ایران، درفش کاویانی است که مربوط به قیام کاوه آهنگر علیه ضحاک است، ضحاک پادشاهی ستمکار بوده که کاوه علیه او قیام میکند و در قیامش پیش بند چرمی‌ اش را به چوب بسته و از آن به‌ عنوان پرچم استفاده میکند، در آن قیام مردم با کاوه همراه شدند و با پیروزی کاوه علیه ضحاک فریدون به پادشاهی رسید.

پیش بند چرمی کاوه به دستور فریدون به رنگ بنفش و زرد و سرخ در می‌آید و به آن گوهر اضافه می‌کنند، درنتیجه اولین پرچم  کشورمان ایران، پرچمی با رنگ‌ های زرد، بنفش و سرخ بوده است، نام پرچم مان در زمان هخامنشیان که اولین امپراتوری در جهان بودند، درفش شهباز بوده است.

پرچم امروز ایران

پرچم کشور عزیزمان ایران پرچم پر اقتداری است که دارای سه نوار افقی هم اندازه در رنگ‌ های سبز و سفید و سرخ است، نوار سبز در قسمت بالای پرچم قرار دارد، نوار سفید در وسط پرچم ایران مزین شده به کلمهٔ زیبای (الله) است که نشان جمهوری اسلامی ایران است و نوار قرمز در پایین پرچم قرار گرفته است.

تعداد 22 الله اکبر به معنی پیروزی انقلاب در روز 22 بهمن به رنگ سفید در حاشیهٔ پایین نوار سبز و حاشیهٔ بالای نوار قرمز در این پرچم حک شده‌اند.

پرچم ایران

پرچم ایران

معنی رنگ‌های پرچم ایران

پرچم پر افتخار ایران دارای سه رنگ سبز، سفید و قرمز است که هر کدام از رنگ‌ ها دارای معانی خاصی هستند، رنگ سبز در پرچم ایران به مفهوم آبادانی و نشانه دین اسلام مردم ایران است، رنگ سفید پرچم ایران به معنای صلح‌ طلبی ملت ایران است و معنی رنگ قرمز در پرچم ایران ایستادگی و پایداری ملت ایران مقابل ستمکاران و تجاوزگران است.

شرکت آبان پرچم

فروشگاه آبان پرچم یکی از مراکز تولید و چاپ پرچم در شهر تهران است که با سابقه بالا و همکاری با افراد مجرب و استفاده از دستگاه‌ های به‌ روز به چاپ و تولید انواع پرچم از جمله پرچم ساحلی، پرچم مذهبی، پرچم تشریفات، پرچم رومیزی، ریسه پرچم، ابر پرچم و… می‌پردازد.

انواع پرچم ایران

پرچم های ایران در انواع پرچم‌ ها از جمله پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم رومیزی، ایستاده تشریفات، ریسه پرچم، ابر پرچم قابل چاپ تولید میباشد.

کاربرد پرچم ایران

پرچم کشورها کاربرد فراوانی دارند، از پرچم کشورها در اجلاس سران کشورها، سفارتخانه‌ ها، هتل‌ های بین المللی، دفتر ریاست جمهوری، مسابقات ورزشی بین المللی مانند المپیک و جام جهانی، اماکن نظامی، بزرگراه‌ها و… استفاده می‌شود.

جنس پرچم ایران

پرچم را میتوان با انواع پارچه‌ های مختلف مانند پارچه‌ های ساتن مات و براق، پارچه جیر یا مخمل، ژرسه، فلامنت چاپ و تولید کرد، در فروشگاه آبان پرچم همهٔ پرچم‌ ها با پارچه‌ های با کیفیت تولید و چاپ می‌شوند و انتخاب پارچه به عهدهٔ مشتریان گرامی می‌باشد.

ابعاد پرچم ایران

ابعاد پرچم های ایران با توجه به نوع پرچم متفاوت است و فروشگاه آبان پرچم، پرچم ایران را در سایزهای مورد نظر مشتریان تولید و چاپ می‌کند.

پرچم ایران

پرچم ایران

قیمت پرچم ایران

قیمت پرچم های ایران مانند سایر پرچم‌ های فروشگاه به عواملی نظیر نوع پرچم، جنس پارچه، ابعاد پرچم و… بستگی دارد، می‌توانید از طریق تماس با شماره ۰۲۱۶۶۲۳۵۹۴۴ از قیمت پرچم‌ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *