اخبار پرچم

مفهوم نور پردازی پرچم چین روی برج آزادی چه بود؟

مفهوم نور پردازی پرچم چین روی برج آزادی چه بود؟
مفهوم نور پردازی پرچم چین روی برج آزادی چه بود؟

مفهوم نور پردازی پرچم چین روی برج آزادی

بر روی برج آزادی پرچم چین در کنار پرچم ایران به شکل ویدیومپینگ در شب گذشته ( 11 بهمن ماه ) به نمایش درآمد ؛ به نمایش در آمدن تصویر این پرچم در کنار پرچم کشورمان به منظور سال نو چینی و همچنین افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی در این کشور می باشد وزیر امور خارجه کشورمان امیر عبدالهیان با انتشار نمودن این تصاویر علاوه بر تبریک گفتن سال نو چینی نوشت :« با توجه با اینکه تحریم المپیک توسط آمریکا صورت گرفته است ع ملت ایران در کنار چین هستند .»

سازمان زیباسازی شهراری تهران نیز در توییتی در صفحه شخصی این سازمان در رابطه با اجرای ویدئومپینگ پرچم ایران به همراه نورپردازی پرچم چین عنوان کرد : « اجرا نمودن پرچم ایران همراه با پرچم چین بر روی برج آزادی در شب سال نو چینی توسط نظر بنیاد رودکی , انجمن دوستی ایران و چین و نیز با همکاری سفارت کشور چین صورت گرفت ؛ و در ساخت این محتوا و اجرای آن شهرداری پایتخت و سازمان زیباسازی نقشی نداشته اند . » سازه برج در اختیار بنیاد رودکی بوده اما محوطه بیرونی برج در اختیار شهرداری منطقه 9 تهران می باشد .

سرپرست مجموعه فرهنگی برج آزادی سید عبای عظیمی در این باره افزود : دربعد از ظهر 11 بهمن ماه مراسمی با حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی آقای شالبافیان همچنین رئیس انجمن دوستی ایران و چین علاء الدین بروجردی و نیز سفیر چین آقای چانگ هوآو همچنین تعدادی دیگر از مدیران کل وزارت امور خارجه برگزار گردید .و این رویداد به مناسب پنجاهمین سالگرد دوستی دو کشورو نیز شروع بازی های المپیک زمستانی و سرود ملی دو کشور ایران و چین شروع شد .

وی خاطر نشان کرد : پرچم کشور در ادامه به مفهوم دوستی با پیام هایی برای مخاطبان ملت ایران و ملت چین , همچنین تأکید نمودن بر تعاملات فرهنگی دیرینه دو کشور بر محور جاده ابریشم به صورت نور پردازی بر روی برج آزادی نقش بست .

سید عباس عظیمی افزود : به  نمایش گذاشتن پرچم کشورمان ایران و دیگر پرچم ها بر روی برج آزادی از رایج ترین رویداد ها در حوزه بین الملل می باشد قبل از آن نیز این اتفاق مانند روز ملی یا حوادث کشورهایی مانند بولیوی , اوکراین , لبنان و…. پرچم کشورها بر روی این برج به نمایش درآمده اند .

اما در شبکه های اجتماعی برخی از کاربران به خصوص توییتر با اشاره نمودن به زمان نور پردازی یعنی قرارگرفتن در آستانه دهه فجر و 12 بهمن ماه علاوه بر یادآوری سند همکاری 25 ساله ایران و با کشور چین این عمل و نورپردازی را نمادی از تبدیل شدن کشور ایران به مستعمره چین دانستند .

فروشگاه پرچم تشریفات در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *