اخبار پرچم

بالا بردن پرچم قرمز برای 33 شرکت چینی

بالا بردن پرچم قرمز برای 33 شرکت چینی توسط وزارت بازرگانی آمریکا
بالا بردن پرچم قرمز برای 33 شرکت چینی توسط وزارت بازرگانی آمریکا

بالا بردن پرچم قرمز برای 33 شرکت چینی توسط وزارت بازرگانی آمریکا

دولت بایدن با اعلام نمودن اینکه نمی تواند مشروعیت 33 شرکت چینی را تأیید نماید پرچم قرمز را برای این شرکت ها بلند کرد بنابراین برای این شرکت ها محدودیت های جدید تجاری اعمال خواهد شد و از شرکت های آمریکایی خواسته شد تا با احتیاط با آنها تجارت نمایند .

به نقل از ایسنا و بر اساس آسوشیتد پرس , وزارت بازرگانی آمریکا بیان نموده این 33 شرکت تحت عنوان « فهرست تأیید نشده » شناخته شده و افزود ؛ فهرستی از مشاغل در اقصی نقاط دنیا که تحت کنترل سختگیرانه صادرات می باشند چرا که مقامات آمریکایی قادر نبوده اند بررسی های مرسوم را انجام دهند .

دستیار وزیر اموراجرایی صادرات متیو اکسلرود در بیانه ای عنوان کرد : « یک اصل مهم سیستم کنترل صادرات ما  توانایی تأیید مشروعیت و قابلیت اطمینان طرف های خارجی دریافت کننده صادرات ایالات متحده مطابق با بررسی های به موقع مصرف نهایی می باشد .»

وی گفت : اضافه کردن 33 شرکت جمهوری خلق چین به فهرست تأیید نشده « در بررسی دقیق و ارزیابی ریسک معاملات به صادرکنندگان ایالات متحده کمک نموده و به دولت چین اهمیت همکاری آنها در بررسی مصرف نهایی را نشان می دهد . »

صادر کنندگان آمریکایی با اقدام وزارت بازرگانی متوجه می شوند در صورتی که تمایل داشته باشند محصولات را به هر یک از شرکت های موجود در لیست ارسال نمایند نیازمند مجوز هستند شرکت های علامت دار باید تأیید کنند که قانونی بوده و برای ادامه تجارت باید از مقررات ایالات متحده پیروی نمایند در صورتی هم که چین می خواهد از لیست خارج شود باید اجازه بازرسی را با آمریکایی ها بدهد .

وزارت بازرگانی برای اینکه اطمینان حاصل کند که شرکت ها وجود خارجی داشته و کسب و کارها قانونی می باشند برخی از شرکت های خارجی یا کاربران نهایی را که محموله هایی از داخل ایالات متحده دریافت می نمایند بازرسی می کند .

چاپ پرچم تشریفاتی ایستاده ملل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *