اخبار پرچم

اهتزاز پرچم کشور بر فراز قلل آراگاتس ارمنستان

اهتزاز پرچم کشور بر فراز قلل آراگاتس ارمنستان
اهتزاز پرچم کشور بر فراز قلل آراگاتس ارمنستان

اهتزاز پرچم کشور بر فراز قلل آراگاتس ارمنستان بدست کوهنوردان نیشابوری

پرچم کشورمان به دست کوهنوردان نیشابوری بر فراز قلل آراگاتس ارمنستان به اهتزاز در آمد .

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما , مرکز خراسان رضوی بعد از گذشت دو دهه از اولین پیمایش خط الرأس زمستانی قلل آراگاتس ارمنستان , با سرپرستی علیرضا نوروزی گروهی توانستند به مدت 14 ساعت این خط الرأس را پیموده و پرچم  زیبایی ایران عزیز را در قلل آراگاتس کشور ارمنستان به اهتزاز در آورند .

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیشابور گفت :  محمد پند آسا و نیز عبدالرضا فراهانی از باشگاه سلام همنورد تهران در این پیمایش حضور داشتند و هر سه به کمک هم توانستند پس از دو دهه پرچم سه رنگ کشورمان جمهوری اسلامی ایران را همراه با پرچم یا فاطمه الزهرا سلام الله علیها را بر فراز پنج قله این کشور در فصل زمستان و با یک زمان باور نکردنی به اهتزاز در آورده و نام جمهوری اسلامی ایران را مانند همیشه در اوج نگه دارند .

کاوه ادامه داد : از ساعت 5 بامداد صبح روز جمعه هفدهم دیماه 1400 این صعود از بیس کمپ این قله آغاز شده و در ساعت 7 بعد از ظهر با سلام به حضرت فاطمه الزهرا ( س ) در قله آراگاتس  جنوبی خاتمه یافت .

وی در ادامه افزود : صعود صورت گرفته به طور کامل فنی و ترکیبی بوده و تیم صعود کننده پس از درگیری های فراوان با سنگ , برف و یخ و نیز عبور نمودن از تیغه های فراوان به قله ها دست دست یافتند .

چاپ پرچم ساحلی قطره ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *