چاپ پرچم

عوامل موثر در قیمت پرچم

قیمت پرچم

عوامل موثر در قیمت پرچم

انواع پرچم

 انواع پرچم و محصولات موجود در آبان پرچم به شرح زیر می‌باشد پرچم بادبانی یا پرچم ساحلی، پرچم تشریفات لمینیت مخروطی چاپ دیجیتال، ریسه با چاپ اختصاصی و لوگو، ریسه رنگی یا الوان، پرچم ایستاده تشریفات، پرچم مذهبی، پرچم تشریفات رومیزی ریشه دار، ابر پرچم ایران، پرچم اهتزاز یا سامورایی ایران و الوان، پرچم رومیزی لوگو و ایران و… قیمت پرچم تحت تاثیر عوامل محتلفی است که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

عوامل مؤثر در قیمت پرچم

عوامل مختلفی در قیمت گذاری انواع پرچم موثرند که می توان به نوع پارچه استفاده شده در تولید پرچم، اندازه و ابعاد پرچم ،نوع چاپ، ابعاد طراحی، کیفیت پارچه و نوع پایه پرچم اشاره کرد.

قیمت انواع پرچم

  • پرچم ساحلی

یکی از انواع پرچم است که به آن، پرچم بادبانی هم گفته می‌شود، این پرچم‌ها معمولاً در پارچه‌های ساتن مات و براق، جیر، ژرسه و پلی استر تولید شده و در مکان‌هایی مانند نمایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها، مراکز خرید، مراکز درمانی و … قابل استفاده‌اند و می‌توان آن‌ها را در سایزهای مختلف تولید کرد، بنابراین این نوع پرچم با توجه به جنس پارچه و ابعاد متفاوت قابل سفارش و اجرا می‌باشد و قیمت پرچم طبق این موارد محاسبه می شود.

  • پرچم تشریفات

 یکی از انواع پرچم است که از آن برای مراسم‌های تشریفاتی استفاده می‌شود این پرچم علاوه برتبلیغات می‌تواند عنصری برای ایجاد هویت بصری مطرح شود زیرا پرچمی است که به دلیل زیبایی خاصش علاوه بر زیبندگی نمایش دهنده بزرگی است.

 پرچم تشریفات می‌تواند به شکل ایستاده یا مخروطی یا رومیزی باشد که از آن درمجالس و مراسم تشریفاتی حکومتی، سازمان‌ها، راه‌های ورودی و خروجی شرکت‌ها،‌ دفترهای اداری، سکوهای نمایش و کسب و کارها و…استفاده می‌شود که آنها با چاپ لوگو یا نماد مخصوص خودشان بر روی این پرچم باعث هویت سازی و اعتبار دهی به کسب و کارشان می‌شوند، قیمت پرچم نیز به عواملی همچون جنس پرچم، جنس میله، رنگی که انتخاب می‌شود، ابعاد و اندازه پرچم و ارتفاع پایه و ابعاد آن بستگی دارد.

  • پرچم مذهبی

 یکی از انواع پرچم است که درکشورمان در زمان اعیاد و عذاداری ها، به دلیل پیوند دین اسلام با عقاید و فرهنگمان از آن استفاده می‌شود، از انواع کلی پرچم‌های مذهبی می‌توان به پرچم مذهبی بزرگ، پرچم‌های مذهبی دستی، پرچم‌های مذهبی اهتزاز، پلاکاردهای مذهبی، سربند، ریسه‌های مشکی و الوان، بازو بند و … نام برد.

 از پرچم‌های مذهبی بزرگ در اعیادی مانند نیمه شعبان و ولادت ائمه و در سالروز شهادت ائمه به ویژه ماه محرم و صفر و ایام اربعین در هیئت‌ها، حسینیه‌ها، شهرداری و دهیاری‌ها استفاده می‌شود، قیمت پرچم مذهبی مانند سایر کارها، براساس جنس پرچم‌ها، ابعاد، کیفیت پارچه، نوع پایه پرچم، بزرگی و کوچکی پرچم‌ها، ریشه دار بودن یا نبودن پرچم انتخاب می‌شود.

  • پرچم ریسه‌ای

یکی دیگر از انواع پرچم است، که قیمت آن باتوجه به جنس ریسه و نوع نواری که در آن بکار رفته و نوع چاپ متفاوت است.

ریسه پرچم الوان نوعی از ریسه است که با لیزر به شکل هلالی برش داده می‌شود و جنسش از پارچه ساتن براق است، از این نوع پرچم برای مناسبت‌ها و برای تبلیغات می‌توان استفاده کرد.

 ریسه پرچم ایران نیز نوع دیگری از ریسه است که برای آذین بندی و تزیین در ایام 22 بهمن و تزیینات معابر و شهر و نمایشگاه‌ها کاربرد دارد، قیمت پرچم به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت پرچم

قیمت پرچم

  • پرچم‌های رومیزی

یکی دیگر از انواع پرچم هستند که از آن‌ها بر روی میز مدیران و کارمندان و بر روی پیشخوان‌ها جهت تبلیغ و معرفی برند و لگوی موسسه و یا شرکت خاصی استفاده می‌شود، قیمت پرچم رومیزی مانند سایر کارها به عواملی مثل جنس پارچه پرچم، ابعاد و سایز پارچه، نوع ریشه دوزی بستگی دارد.

  • ابر پرچم ایران

پرچمی سه رنگ است که دارای سه نوار هم‌اندازهٔ افقی سبز و سفید و سرخ می‌باشد، نشان جمهوری اسلامی ایران به رنگ سرخ در میانهٔ نوار سفید قرار دارد، همچنین ۲۲ «الله اکبر» به رنگ سفید و به نشانهٔ پیروزی انقلاب در روز ۲۲ بهمن در حاشیهٔ پایین رنگ سبز و حاشیهٔ بالای رنگ سرخ جای گرفته‌اند، نشان جمهوری اسلامی بیان‌گر واژهٔ «الله» و شعار اسلامی «لا اله الا الله» است، قیمت پرچم ایران نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  • پرچم اهتزاز

به پرچم‌هایی که درورزشگاه ها، مدرسه‌ها، خیابان‌ها و… استفاده می شوند، این پرچم‌ها بر روی میله‌های آهنی و بلند نصب می‌شود و چاپ و تولید آن‌ها هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی می‌باشد، جنس پرچم‌ها هم معمولاً از ساتن یا ژرسه می‌باشد.

دلیل استفاده از جنس پارچه ساتن در این نوع پرچم‌ها به دلیل براق بودن و بادگیر بودن این پارچه می‌باشد که در کنار زیبایی ظاهری که دارد هنگامی ک باد به آن می‌وزد تکان‌های قشنگی می‌خورد، قیمت پرچم به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت پرچم

قیمت پرچم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *