چاپ پرچم

چه عواملی در طول عمر پرچم تاثیر گذارند؟

طول عمر پرچم

آیا می دانید چه عواملی در طول عمر پرچم تاثیر گذارند؟

تعریف پرچم

همانطور که گفته شد پرچم نمادی از یک گروه، سازمان و یک کشور است که بر روی پارچه و کاغذ قابل اجرا بوده و طراحی می‌شود، پرچم همچنین نماد یک کار و نشان دهندهٔ افکار و عقاید یک کار است، امروزه یکی ازکاربردهای مهم پرچم‌ها در کشورها و سازمان‌های مختلف، تبلیغات است که موجب معرفی آنها و برندهایشان شده و باعث توسعه کسب و کاردر زمینه‌های مختلف خواهد شد.

طول عمر پرچم

اگر برای تبلیغ و معرفی محصولات و ارائه خدماتتان نیازمند به استفاده از پرچم هستید و برایتان سؤال پیش آمده است که طول عمر پرچمی که سفارش می‌دهید چقدر است، کافی است مقالهٔ زیر را مطالعه کنید تا عواملی را که در طول عمر انواع پرچم تشریفات و پرچم ساحلی و پرچم رومیزی و… مفیدند بشناسید.

تولید پرچم و اثر آن بر طول عمر پرچم

امروزه پرچم‌ها در سایزها، رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند که برای تبلیغات مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرند، کیفیت مواد اولیه، در تولید پرچم با کیفیت با جنسی مرغوب مؤثر است در نتیجه موادی که در تولید پرچم‌ها استفاده می‌شوند در طول عمر پرچم‌ها اثرگذارند همچنین باید در نظر داشت که فرایند تولید پرچم، نقش بسیار مهمی در کیفیت و ایستایی محصول دارد.

اثر پارچه در طول عمر پرچم

پارچه می‌تواند تاثیرات زیاد و چشم گیری در افزایش یا کاهش طول عمر پرچم داشته باشد، استفاده از انواع خاصی از پارچه که می‌تواند آلودگی‌های محیطی را به خود جذب کرده و در نتیجه باعث پوسیدگی پرچم شود، در تولیدات این کالا توصیه نمی‌شود، پارچه ایی که آلودگی محیطی، تأثیر کمتری در آن داشته و با توجه به جنسش قابلیت شست و شوی بیشتری دارد در تولید پرچم قابلیت استفاده بیشتری دارد.

همچنین تأثیر چاپ دیجیتال بر روی پارچه‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت، استفاده از بعضی از پارچه‌ها مانند ساتن که پس از چاپ دیجیتال به راحتی می‌توان آن را شسته و کاهش کیفیت نداشته باشد، مسئله مهمی است.

 استفاده از پارچه‌هایی با جنس مرغوب و مناسب و رنگ‌های با کیفیت، در تولید پرچم‌ها، حائز اهمیت هستند، در غیر این صورت پارچه نا مرغوب و رنگ بی کیفیت پرچم، باعث از بین رفتن سریع و کاهش طول عمر آن خواهد شد، استفاده از رنگ‌های بی کیفیت موجب از بین رفتن رنگ پرچم، پس از هر شست و شو می‌شود.

طول عمر پرچم

طول عمر پرچم

اثر چاپ در طول عمر پرچم

چاپ پرچم انواع مختلفی دارد، چاپ دیجیتال به دلیل به کارگیری فناوری جدید و پیشرفته کیفیت بیشتری در تولید پرچم داشته و از سوی دیگر باعث افزایش طول عمر آن شده و استفاده از انواع چاپ ضعیف مانند چاپ سیلک به خصوص بر روی پارچه جیر موجب تولید پرچمی نامرغوب می‌شود.

طول عمر پرچم

طول عمر پرچم

اثر شست و شو در طول عمر پرچم

آب و هوای محیطی که پرچم در آن قرار می‌گیرد، پس از خریداری در طول عمر پرچم مهم است، زمانی که پرچم شما در فضای باز قرار گرفته باشد، طبیعی است که طول عمرش نسبت به پرچمی که در فضای بسته قرار دارد کمتر می‌شود، دقت کنید که هنگام استفاده از پرچم در فضای بسته، باید شرایط مناسبی را برای نگهداری آن فراهم کنیم مثلاً هنگام کثیفی برای پاک کردن گرد و غبار از روی پرچم آنرا مداوم نشویید و برای تمیزی آن از اسپری پاک کننده سطوح استفاده کنید و پرچم را در جایی که در معرض نور مستقیم خورشید است قرار ندهید.

شست و شوی پرچمی که با پارچه جیر تولید شده است می‌تواند باعث بوری و از بین رفتن پارچه شود و در اصطلاح اگر پارچه جیر کثیف شود، آلودگی رو به خوبی روی خودش نشان داده وامکان تمیز شدن آن به سادگی وجود ندارد، اما شست و شوی پرچمی که از طریق چاپ دیجیتال و با استفاده از پارچه ساتن تولید شده است، تاثیری در کاهش کیفیت پرچم نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *