چاپ پرچم

پرچم ورزشی چیست؟

پرچم ورزشی

پرچم ورزشی چیست؟

پرچم ورزشی

به پرچم‌هایی که هر باشگاه ورزشی به عنوان نماد برای خود انتخاب می‌کند و معمولاً دارای لوگوی متفاوتی از سایر پرچم‌هاست، پرچم ورزشی گفته می‌شود که انواع بسیار زیادی دارد، پرچم‌هایی که برای باشگاه‌های فوتبال مورد استفاده قرار می‌گیرند رایج‌ترین نوع پرچم‌های ورزشی محسوب می‌شوند، طرفداران هر تیم، برای حمایت و تشویق تیم مودعلاقشان، از این پرچم‌ها که به معنای نشان تیم یا نشان باشگاه تیمشان است استفاده می‌کنند، در بازی‌های ملی مانند جام جهانی و سایر مسابقات ملی از پرچم کشورها به عنوان پرچم ورزشی نیز استفاده می‌شود.

پرچم ورزشی را می‌توانیم یکی از ارزشمندترین انواع پرچم بدانیم چرا که علاوه بر همبستگی بین اعضای تیم و کادر فنی نشان دهندهٔ همبستگی و علاقه هواداران به آن تیم ورزشی می‌باشد، پرچم‌های ورزشی یکی از کاربردی‌ترین پرچم‌ها هستند زیرا  از آنها به تعداد بسیار زیاد در مسابقات فوتبال استفاده می‌شود.

پرچم المپیک یکی دیگر از انواع پرچم‌های ورزشی معروف و شناخته شده در سرتا سر دنیا است، در طراحی لوگوی پرچم 5 حلقه وجود دارد که این حلقه‌ها به رنگ‌های آبی، زرد، مشکی، سبز و قرمز هستند، هر کدام از این 5 حلقه نمادی از یک قاره هستند، که قرارگرفتن آن‌ها در یکدیگر نشان دهندهٔ همبستگی بین کشورهای قاره‌های مختلف و جمع شدن آنها برای انجام مسابقات المپیک می‌باشد.

پرچم ورزشی

پرچم ورزشی

کاربرد پرچم ورزشی

همانطور که گفته شد پرچم‌ها انواع مختلفی دارند و می‌توان آن هارا با ابعاد مختلفی تولید کرد، با دیدن مسابقات فوتبال قطعاً مشاهده کرده‌اید که طی مراسمی پرچم‌های کوچکی از تیم‌ها بین کاپیتان تیم‌های ورزشی به عنوان یادگاری ردوبدل می‌شود، از پرچم‌های ورزشی ایستاده برای استفاده در سالن‌ها و اتاق مدیران باشگاه‌ها در ابعاد بزرگ و از پرچم‌های رومیزی پایه دار در ابعاد کوچک برای میز مدیران تولید می‌شود.

انواع پرچم‌های مسابقات ورزشی

  • پرچم هواداری

یکی دیگر از انواع پرچم ورزشی، پرچم هواداری است که هواداران و طرفداران تیم‌های ورزشی مختلف آنها را خریداری کرده و با خود به محل برگزاری مسابقات می‌برند، این پرچم‌ها نشان دهندهٔ عشق و علاقه هواداران به تیم‌های ورزشی است که به دسته خیلی بزرگ، متوسط تک نفره و دستی تقسیم می‌شود.

  • پرچم‌های خیلی بزرگ هواداری

این نوع پرچم‌های ورزشی با استفاده از دستگاه‌های بزرگ صنعتی چاپ و تولید می‌شوند که برای هر تیم سفارشی است که برای نگهداری و به اهتزاز درآوردن آاین نوع پرچم نیاز به تعداد زیادی تماشاگر می‌باشد.

پرچم ورزشی

پرچم ورزشی

  • پرچم‌های متوسط تک نفره

افراد از این نوع پرچم ورزشی به صورت انفرادی برای تشویق تیم مورد علاقشان استفاده می‌کنند.

  •  پرچم‌های کوچک دستی

این نوع از پرچم‌های ورزشی اغلب پرچم‌های کوچک دارای دسته هستند که هواداران تیم‌ها از آنها استفاده می‌کنند.

  • پرچم یادبود

این نوع پرچم ورزشی پرچمی است که نمایندگان تیم‌ها اغلب قبل از شروع مسابقات ورزشی یا در مراسم‌های اهدای جوایز نمایندگان برای یادبود آن مسابقه به همدیگر هدیه می‌دهند.

  • ریسه پرچمی

از این نوع پرچم معمولاً برای زیبا سازی محل برگزاری مسابقات استفاده می شود.

  • پرچم بادبانی یا ساحلی

پرچم‌های بادبانی از انواع پرچم است که با توجه به کارایی های بسیار بالا در مسابقات ورزشی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • پرچم شطرنجی

این نوع  پرچم سیاه و سفید است و معمولا  نشان دهندهٔ خط شروع و خط پایان در مسابقات است.

  • جنس پرچم ورزشی

پرچم ورزشی مانند سایر پرچم‌ها با پارچه‌هایی با جنس‌های مختلف قابل تولید است اما بیشترین پارچه‌هایی که در تولید پرچم ورزشی استفاده می‌شود عبارت‌اند از فلامنت، ژرسه، ریون ویسکوز و مخمل هستند.

قیمت تولید و چاپ پرچم ورزشی

قیمت این نوع پرچم مانند سایر پرچم‌ها به ابعاد و جنس پارچه، تعداد پرچم‌ها، پایه و … بستگی دارد، فروشگاه آبان پرچم در تولید انواع پرچم مطابق با طرح و رنگ مور پسند شما، آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز است و شما می‌توانید از طریق شماره‌های موجود درسایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *