اخبار و مقالات

کاربرد پرچم های ملل چه هستند؟

پرچم ملل

کاربرد پرچم های ملل چه هستند؟

پرچم چیست؟

پرچم کلمه‌ای است که معنی‌های زیاد و مختلفی دارد، در اصطلاح به یک تکه از پوست یا پارچه‌ای پرچم گفته می‌شود که نقش‌های مختلفی روی آن حک شده و دارای رنگ‌های مختلف می‌باشد، هر نقش و هر رنگ پرچم که یک عنصر طراحی محسوب می‌شود، می‌تواند معنای متفاوتی داشته باشد و پرچم ملل معرف هویت و نماد ملی یک ملت یا قوم و دولت است، در زبان فارسی به پرچم درفش می گوییم و این واژه از درفش کاویانی گرفته شده است.

پرچم‌ها تعلق افراد را به جامعه، کشور و حکوتشان نشان می‌دهند و می‌توانند عقیده‌ها، اهداف، قوانین و مقررات موجود در یک جامعه را به سایر جوامع و ملل معرفی کنند، در این مقاله کاربرد پرچم ملل را از گذشته تا حال توضیح خواهیم داد.

امروزه از اینکه پرچم‌ها اولین بار توسط چه کسی یا چه کسانی تولید و استفاده شدند اطلاع دقیقی در دست نیست اما شواهدات بیانگر این موضوع هستند که احتمالاً در میادین جنگ به عنوان نشان رهبری و نشان دادن قدرت، از پرچم‌ ملل استفاده می‌شده است، در واقع پرچم هر گروه معرف افراد مخصوص به همان گروه و نشان دهندهٔ تعلق افراد به آن گروه‌ها بوده است، شروع جنگ‌ها نیز با پرچم داران بوده و از بین رفتن پرچم داران هر گروه نوعی موفقیت و آرامش خاطربرای افراد گروه محسوب می‌شده است.

کاربردهای پرچم ملل در گذشته

یکی  از کاربردهای پرچم که می‌تواند کاربرد مهمی در گذشته طلقی شود، استفاده کشتی رانان از پرچم‌ها بود که از آنها برای برقراری ارتباط یا نوعی ابراز وجود در محل قرارشان، استفاده می‌کردند، از گذشته تا کنون پرچم بخش جدانشدنی ازکشتی ها محسوب می‌شوند و از گذشته تا امروز، پرچم ملی در کشتی‌ها به پرچم‌های دریایی تبدیل شدند که ملیت کشور خود را حمل می‌کنند.

با همه این توضیحات از گذشته تا امروز، نشان دادن و معرفی نماد یک ملت یا کشور از مهم‌ترین کاربردهای یک پرچم است.

کاربردهای پرچم ملل

  • استفاده از پرچم ملل در کنفرانس‌ها بین المللی

کنفرانس‌های بین المللی و جلسات مهم دولتی که با حضورنمایندگانی از سراسرکشورهای دنیا تشکیل می‌شود، یکی دیگر از مکان‌هایی است که پرچم‌ها در آن کاربردهای بسیاری دارند، این جلسات مهم برای تصمیم گیری‌های بزرگ دربارهٔ دنیا و کشورها برگزار می‌شود، معمولاً برای دیزاین محیط جلسات بین المللی و برای قرارداد بستن بین کشورهای مختلف از پرچم‌های آن کشورها به عنوان نمادشان استفاده می‌شود.

پرچم ملل

پرچم ملل

  • استفاده از پرچم ملل در مسابقات

همانطور که می دانید مسابقات رقابتی بسیاری در زمینه‌های متفاوت علمی، ورزشی، المپیادها، مسابقات المپیک و جام جهانی در سراسر دنیا در بین کشورهای مختلف برگزارمی‌شود، در این مسابقات برای نشان دادن کشورهای شرکت کننده و معرفی کشورهایی که برنده می‌شوند از پرچم ملل استفاده می‌شود، معمولاً برای مسابقات از پرچم‌های اهتزاز یا ایستاده که با توجه به مکان برگزاری مسابقات تولید شده اند، در سایزهای مختلف استفاده می‌شود.

  • استفاده از پرچم های ملل در هتل‌ها

هتل‌ها موارد دیگری هستند که پرچم‌های ملل در آنها کاربردهای زیادی دارند، معمولاً در قسمت ورودی هتل‌ها و در بخش همکف برای زیبایی و دیزاین محیط از پرچم‌های ملل استفاده می‌شود، همچنین در هتل‌های معتبر برای تأثیرگذاری بیشتر و احترام به کشورهای مهمان از پرچم سایر کشورها استفاده می‌شود.

  • استفاده از پرچم ملل در شرکت‌های بین الملی

شرکت‌هایی در کشورهای مختلف وجود دارند که در زمینه‌های تجارت، صادرات و واردات محصولات مختلف با یکدیگر در ارتباط هستند و به منظور بستن قرارداد و… جلسات زیادی را برگزار می‌کنند.

کاربرد پرچم‌ها در این جلسات حائز اهمیت است، زیرا در این شرکت‌هامعمولا هنگام بستن قرارداد با کشورهای مختلف به منظوراحترام به فرستنده آن کشور، از پرچم آن کشور استفاده می‌کنند.

  • پرچم ملل متحد

خوب است بدانید که در بیستم اکتبر ۱۹۴۷ پرچم ملل متحد به رسمیت شناخته شده است و دارای کاربردهای مختلفی است، طرح پرچم ملل متحد نقشه‌ای از جهان است که توسط تاج گیاه زیتون احاطه شده است، شامل علامتی سفید رنگ در زمینه آبی است و  زیتون در طراحی این پرچم به نشانه صلح می‌باشد.

پرچم ملل

پرچم ملل

پرچم‌های مذهبی

به دلیل پیوند کشورمان با دین اسلام پرچم‌ها می‌توانند در اعیاد و شهادت‌های ائمه به ویژه در ماه محرم و صفر و اعیاد شعبانیعه به صورت پرچم مذهبی اهتزاز و پرچم‌های ریسه‌ای و سربند کاربرد داشته باشند.

سایز پرچم ملل

پرچم‌های مللی که ما برای شما در فروشگاه آبان پرچم تولید می‌کنیم با توجه به سلیقه مشتری و در سایزهای مختلف تولید می‌شوند که ازهر کدام از آن‌ها برای فضاهای مختلفی می‌توانید استفاده کنید، سایز استاندارد پرچم رومیزی ۳۰*۲۰ و سایز استاندارد پرچم ملل اهتزاز عمودی به صورت ۱ تا ۵ متر و به صورت افقی ۱۲۰*۷۰، ۱۴۰*۸۰، ۱۵۰*۹۰، ۱۷۰*۱۰۰، ۲۴۰*۱۴۰ سانتی متر است.

جنس پرچم ملل

معمولاً برای تولید و دوخت پرچم‌های ملل می‌توان از پارچه‌های مختلفی استفاده کرد که هر نوع پارچه‌ای که از از آن برای دوخت پرچم استفاده می‌شود، مناسب برای محیطی خاص است، برای تولید پرچم ملل معمولا از پارچه‌های مخمل، جیر و انواع ساتن استفاده می‌شود که علاوه بر زیبایی از کیفیت بالایی برخوردار باشند، خوب است که بدانید برای تولید انواع پرچم ملل ایستاده و اهتزاز، ساتن براق یکی از بهترین انواع پارچه است که علاوه برایجاد جلوه بصری و زیبایی از کیفیت و ایستادگی بالایی برخوردار است.

پرچم ملل

پرچم ملل

قیمت پرچم ملل

در تولید پرچم عوامل مختفی وجود دارند که در میزان قیمت آن ها مؤثر هستند، به همین دلیل پرچم ملل قیمت مشخصی نداشته و با توجه به عواملی همچون ابعاد پرچم، جنس پارچه، جنس میله و پایه، سایز میله، کاربرد پرچم، تعداد تیراژه و روش چاپ قیمت گذاری می‌شود، معمولاً هر چه تعداد تیراژه‌های سفارش داده شده از پرچم های ملل بیشتر باشد قیمت هر پرچم ملل نیز کمتر می‌شود.

فروشگاه آبان پرچم، پرچم های ملل را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب با توجه به نیاز و خواست شما مشتریان عزیز و مطابق سلیقه شما در انواع پرچم های ملل اهتزاز، ایستاده، رومیزی تولید می‌کند که با توجه به توضیحات داده شده هر کدام دارای کاربردهای متفاوتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *