چاپ پرچم

چاپ سابلیمیشن چیست؟

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن چیست؟

چاپ سابلیمیشن روی پرچم

چاپ صنعتی بسیار قدیمی و دیرینه است، هزاران سال است که بشر از این صنعت استفاده می‌کند، استفاده از چاپ از حدود ۵ قرن قبل از میلاد رواج پیداکرده و در ایران از دوره هخامنشیان صنعتی رایج بوده است.

چاپ پرچم روش‌های متفاوتی دارد، چاپ سابلیمیشن یکی از انواع روش‌های چاپ روی پرچم است، از این نوع چاپ در پرچم‌های مختلف استفاده می‌شود، فروشگاه آبان پرچم از انواع چاپ ازجمله چاپ دیجیتال، سابلیمیشن، چاپ سیلک و… بر روی‌ها پرچم‌هایی که تولید می‌کند استفاده می‌کند، در این مطلب نکات مفیدی در رابطه با چاپ سابلیمیشن یاد می‌گیریم.

 چاپ سابلیمیشن چیست؟

چاپ سابلیمیشن به‌نوعی چاپ گفته می‌شود که در آن جوهر روی پارچه تصعید می‌شود، تصعید به این معناست که جوهر در فرایند چاپ در اثر گرما و حرارت از حالت‌جامد به گاز تبدیل می‌شود، برای چاپ سابلیمیشن از چهار رنگ جوهر مخصوص استفاده می‌شود که ترکیب این رنگ‌ها با یکدیگر موجب ایجاد رنگ‌های دیگر می‌شود.

 طرح و چاپ سابلیمیشن را نمی‌توانید لمس کنید و طرح چاپ‌ شده بر روی پرچم‌هایی که از این طریق چاپ می‌شوند، بسیار ماندگارتر از سایر چاپ‌ها بوده و در صورت شست و شوی پرچم، رنگ آن ثابت می‌ماند و از بین نمی‌رود، توجه کنید که قرار دادن و نصب پرچم‌هایی که به روش سابلیمیشن چاپ می‌شوند در زیر نور مستقیم آفتاب باعث از بین رفتن رنگ پرچم می‌شود.

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن

پارچه مناسب برای چاپ پرچم به روش سابلیمیشن

پارچه‌ها جنس‌های مختلفی دارند، برای تولید پرچم از پارچه‌های فلامنت، ساتن، جیر، مخمل، پلی‌استر و … استفاده می‌شود، برای سابلیمیشن باید از پارچه‌های سفید که پلی‌استر هستند استفاده شود چراکه جوهرهای مخصوص این چاپ روی پارچه‌هایی با این جنس به‌خوبی تصعید می‌شوند و طرح و چاپ باکیفیت‌تری رو ایجاد می‌کنند.

کاربرد چاپ سابلیمیشن

پرچم‌هایی که چاپ آن‌ها به روش سابلیمیشن انجام می‌شود در مکان‌های مختلفی همچون شرکت‌ها، ادارات، سازمان‌ها و مدرسه قابل‌استفاده هستند.

یکی از کاربردهای پرچم‌ها تبلیغات محصولات و خدمات می‌باشد، از سابلیمیشن می‌توان برای چاپ لوگوی اختصاصی هر شرکت بر روی پرچم‌های تبلیغاتی آن شرکت که رومیزی و … استفاده کرد، همچنین می‌توان لوگوی مخصوص به هر سازمان و اداره را بر روی اشیا چاپ کرد.

چاپ سابلیمیشن بر روی اشیا

از سابلیمیشن برای چاپ طرح‌های متفاوتی بر روی اشیا و سطح‌های مختلفی استفاده می‌شود، با استفاده از این روش می‌توان طرح‌های متفاوتی را روی کاشی، چوب، ماگ، لباس (پارچه)، فلز، سنگ، سرامیک و …چاپ کرد.

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن

نحوه چاپ پرچم به روش سابلیمیشن

در این روش چاپ ابتدا کاغذ مخصوصی که طرحی روی آن وجود دارد را روی پارچه می‌گذارند، سپس دستگاه چاپ را که دارای حرارت 180 درجه سانتیگراد می‌باشد را روی کاغذ قرار می‌دهند پس از مدت‌زمان کوتاهی طرح روی کاغذ به‌وسیله فشار و گرما بر روی پارچه چاپ می‌شود.

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن

مزایای چاپ سابلیمیشن

در بسیاری از روش‌های چاپ، اجرای طرح‌های پیچیده بر روی برخی از پارچه‌ها امکان‌پذیر نیست، با استفاده از سابلیمیشن می‌توان طرح‌های متفاوتی را روی پارچه‌ها چاپ کرد، در این روش سرعت چاپ بالاست و از این طریق می‌توان تعداد زیادی پرچم در مدت‌زمان کوتاه تولید کرد، به دلیل ترکیب رنگ و الیاف پارچه‌ها در این نوع چاپ، رنگ پرچم خراب نمی‌شود و از بین نمی‌رود، چاپ سابلیمیشن را می‌توان آموزش دید.

عوامل مؤثر در قیمت چاپ پرچم به روش سابلیمیشن

قیمت پرچم‌هایی که به روش سابلیمیشن چاپ می‌شوند مانند سایر محصولات فروشگاه آبان پرچم به عواملی مانند ابعاد پرچم، جنس پرچم، نوع جوهر، میزان جوهر استفاده‌ شده در چاپ پرچم و… بستگی دارد، برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارهٔ قیمت محصولات فروشگاه آبان پرچم با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

خرید پرچم

فروشگاه آبان پرچم، انواع پرچم با روش‌های چاپی متفاوت از جمله سابلیمیشن تولید می‌کند، شما مشتریان گرامی می‌توانید پرچم‌های موردنظرتان را فروشگاه ما خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *