چاپ پرچم

پرچم کشورها چه معنایی دارند؟

معنی پرچم کشورها

معنی پرچم کشورها چیست؟

پرچم، به نماد یک کشور، گروه و سازمان گفته می شود که روی پارچه یا کاغذ به صورت رنگی درست می‌شود، در قدیم به پرچم، درفش یا بیرق گفته می شد که این درفش ها به عنوان نماد تصویری یک گروه و یا یک قبیله بوده اند و در طراحی آن ها نقش ها، رنگ ها و نشان های مختلفی به کار می رفته که باعث می شده آن پرچم فقط مختص به همان گروه باشد.

مقدمه

در زمانی که قوم و قبیله ها  شکل گرفتند، استفاده از پرچم به عنوان یک نشان و عضویت در یک گروه تحت این نشان، الزامی شد، در گذشته پرچم  نیز نماد اتحاد و تمایز در جنگ‌ها به‌شمار می‌رفته‌است.

در واقع پرچم در گذشته نشان دهنده ی همبستگی بین مردمان یک قبیله و امروزه نشان دهنده ی همبستگی بین مردمان یک کشور است، در ادامه به صورت کامل به معنی پرچم کشورها می پردازیم.

معنای پرچم های کشورهای مختلف

هر کشوری در جهان به وسیله پرچم و نماد مخصوص خودش شناخته می شود، پرچم هر کشورمعنای متفاوتی با پرچم کشورهای دیگر دارد و هر پرچمی دارای نشانه ها و نمادهای خاص در رنگ های مختلف است که این نمادها دارای نکات ظریف و روان شناسانه ای هستند که ذهن افراد را درگیر کرده و باعث میشود که مردم با دیدن آنها به یاد کشورها و سرزمین های خاصی بی افتند.

معنی پرچم ایران

اولین کشوری که در معنی پرچم کشورها به آن می پردازیم وطنمان ایران عزیز است، پرچم ایران در طول تاریخ و در جریان حکومت ها و سلسله های مختلف دچار تغییرات فراوانی شده است، در زمان قاجار پرچم کشور ایران به سه رنگ سفید، قرمز و سبز در آمد، رنگ سبز آن ، نشانه آبادانی و منعکس کننده آرمان‌های ملت بزرگ ایران برای داشتن کشوری آباد و توسعه یافته و نشانه دین مبین اسلام است، رنگ سفید پرچم، بیانگر صلح طلبی ملت بزرگ ایران و رنگ قرمز نیز نشانه صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران در برابر تجاوزگران و ستمکاران است.

وجود کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمان‌های ملت ایران است که در سایه این نام‌های مقدس و دین مبین اسلام تجلی می‌یابد، تعداد الله اکبر  اطراف نقشه ایران نیز ۲۲ عدد به نشانه پیروزی انقلاب اسلامی  در ۲۲ بهمن 57 است.

تاریخچه پرچم ایران

معنی پرچم ترکیه

پرچم ترکیه پرچمی قرمز رنگ است که دارای تصاویر ماه و ستاره سفید رنگ می باشد که نماد اسلام و نمادی از پاکی مردم ترکیه است، البته  در این پرچم نشان هایی از تاریخ پر فراز و نشیب ترکیه وجود دارد.

پرچم کشور ترکیه

معنی پرچم آلمان

پرچم دولت فدرال آلمان  دارای ۳ رنگ طلایی، قرمز و مشکی می باشد هرکدام از این ۳ رنگ دارای فلسفه های مختلفی بوده و هر کدام داستان خاصی از تاریخ این کشور را بیان می کنند، وجود این رنگ ها در این پرچم تمرکز بر دموکراسی است، پرچم آلمان قبل از اتحاد آلمان شرقی و غربی با تفاوت داشته که امروزه پس از اتحاد آن ها، این پرچم سه رنگ را تنها نمادشان معرفی می کنند.

پرچم کشور آلمان

معنی پرچم انگلیس

یکی از پر نقش و نگارترین پرچم های جهان، پرچم کشور انگلیس شناخته می شود، پرچم انگلیس دارای پس زمینه ای سورمه ای رنگ است که در آن ۳ صلیب مختلف از انگلیس، ایرلند و اسکاتلند با هم ادغام شده اند و نشان دهنده ی اتحاد آنها می باشد.

پرچم انگلیس

معنی پرچم برزیل

یکی از شادترین پرچم های جهان، پرچم برزیل است، این پرچم از رنگ های سبز و زرد قناری تشکل شده که در وسط آن یک به وسیله ی کره ای سورمه ای رنگ  که اطرافش پر از ستاره است، تزئین شده است، زرد این پرچم نشان دهنده ی ثروت ملت برزیل و سبز آن نشان دهنده ی جنگل ها و منابع طبیعی این کشور است.

پرچم کشور برزیل

پرچم کانادا

یک پرچم زیبا دیگر نیز پرچم کشور کانادا می باشد و در ادامه مطلب معنی پرچم کشورها به معنی پرچم کانادا می پردازیم، این پرچم از دو رنگ سفید و قرمز به وجود آمده که تصویر برگ یکی از درخت های بومی کانادا یعنی برگ درخت چنار در مرکز آن قرار گرفته است.

پرچم کانادا

معنی پرچم چین

پرچم چین، پرچم بسیار ساده ای است که نشان دهنده ی سیستم دولتی کمونیستی این کشور است، قرمز نماد کمونیست و ۵ ستاره ی آن نماد اتحادی است که در بین مردم چین وجود دارد، ستاره ی بزرگ تر نیز رهبری این کشور را نشان می دهد یکی از زیباترین پرچم کشورها در مطلب معنی پرچم کشورها کشور چین است.

پرچم کشور چین

معنی پرچم آفریقای جنوبی

در ادامه معنی پرچم کشورها پرچم آفریقای جنوبی را شرح می دهیم که ترکیبی از گرافیتی های زیباست، این آرت گرافی دارای ۶ رنگ مختلف می باشد که از رنگ های  قرمز، آبی، طلایی، سفید و سیاه به ساده ترین و البته گیراترین شکل ممکن استفاده کرده است، با توجه و دقت به پرچم آفریقای جنوبی خواهید دید که در آن پرچم انگلیس به عنوان مستعمر قبلی این کشور هنوز هم حضور دارد.

پرچم آفریقای جنوبی

پرچم سویئس

پرچم کشور سوئیس، یکی از معدود پرچم های جهان است که به شکل مربع می باشد، پرچم سوئیس الهام گرفته شده از پرچم های واتیکان و صلیب سرخ است.

پرچم سوئیس

پرچم فرانسه

فرانسه به عنوان یکی از معروف ترین کشورهای جهان، دارای  پرچمی ساده و متشکل از ۳ رنگ سفید، آبی متمایل به سرمه ای و قرمز است، رنگ سفید این پرچم نشانی از سیستم پادشاهی این کشور و خانواده ی معروف بربن ها بوده است، قرمز و آبی هم که توسط انقلابیون وارد پرچم فرانسه شدند، به صورت سفارشی رنگ های پاریس زیبا هستند.

پرچم کشور فرانسه

معنی پرچم هند

این پرچم از ۳ رنگ سبزکمرنگ، زعفرانی و سفید طراحی شده است، سفید رنگ صلح و مهربانی در این پرچم است، زعفرانی رنگ فداکاری و میهن پرستی و سبز هم سرسبزی و ایمان هندی ها را نشان می دهد، در وسط پرچم هند یک چرخ نخ ریسی به نام آشوکا چاکرا قرار گرفته است که به معنای قانون و حرکت آهسته و پیوسته ی هند و دوری از انفعال این کشور است.

پرچم کشور هند

پرچم ارمنستان

در پرچم ارمنستان از ۳ رنگ قرمز، آبی و نارنجی(زرد) استفاده شده است، رنگ  قرمزاین پرچم سمبل و نشانه ی خون ریخته شده ی سربازان ارمنی در جنگ، حفاظت از وفاداری مسیحی ها، استقلال و آزادی مردم ارمنی است، رنگ آبی نشان دهنده ی  زندگی مردم ارمنستان در زیر آسمان صلح و رنگ نارنجی نیز به معنای استعداد خلاق و ذات سخت کوش مردم کشور ارمنستان است.

پرچم ارمنستان

معنی پرچم آذربایجان

کشور همسایه ما نیز پرچم زیبایی دارد و در ادامه معنی پرچم کشورها به این پرچم می پردازیم، در پرچم آذربایجان از سه رنگ آبی، قرمز و سبز استفاده شده است، آبی نشان دهنده ی ترک ها، سبزنشان دهنده ی دین اسلام و قرمز به نشانه ی پیشرفت می باشد، ستاره ی ۸ پَر نیز نشان دهنده ی ۸ شاخه ی مردم ترک می باشد.

پرچم آذربایجان

معنی پرچم بلاروس

معنی پرچم کشورها جالبه و معنی پرچم بلاروس هم خیلی جذابه در پرچم بلاروس از سه رنگ سفید، قرمز و سبز استفاده شده است، سبز نشانه ی بهار،پیروزی، آینده، امید و جنگل ها و زمین های سرسبز کشور بلاروس است، قرمز در پرچم بلاروس نشان دهنده ی خون هایی است که برای رسیدن به استقلال ریخته شده بود والگوی تزئینی در سمت چپ پرچم نشان دهنده ی میراث فرهنگی غنی بلاروس است که سمبل تداوم معنوی و اتحاد مردم بلاروس می باشد.

پرچم بلاروس

معنی پرچم کرواسی

معنی پرچم کشورها و اینبار پرچم کرواسی، در پرچم کرواسی از سه رنگ قرمز، سفید و آبی استفاده شده است، هر سه رنگ این پرچم از امپراطوری روسیه گرفته شده اند، قرمز در این پرچم نماد خونی که در جنگ استقلال کشور ریخته شده است می باشد و نشان دهنده ی شور و اشتیاق شهدای جنگ با مقامات استعماری است، رنگ سفید نشان دهنده ی صلح و مهربانی مردم کرواسی است و رنگ آبی اعتقاد به خدا را نشان می دهد،  زمینه ی شطرنجی با ۱۳ چهار خانه ی قرمز و ۱۲ چهار خانه ی سفید سمبل و نشان ملی کشور کرواسی و پادشاهان کرواسی است، در پرچم کرواسی همچنین یک تاج طراحی شده است که ۵ منطقه ی تاریخی جمهوری کرواسی را دربر دارد که شامل کرواسی، دوبرونیک، دالماتیا، ایستریا و اسلواکی می باشد. 

پرچم کرواسی

معنی پرچم بلغارستان

درپرچم بلغارستان از سه رنگ سفید، سبز و قرمزاستفاده شده است، سبز سمبل  کشاورزی و سرسبزی، سفید و قرمز نشات گرفته از روسیه هستند.

پرچم بلغارستان

معنی پرچم اتریش

درپرچم اروپایی اتریش از دو رنگ استفاده شده است، قرمز و سفید، رنگ سفید در پرچم اتریش نماد کت های سفید رنگی است که توسط دوک های اتریشی در جنگ پوشیده شده بودند ورنگ قرمز به این دلیل استفاده شده که کت های سفید در جنگ غرق خون شدند.

پرچم اتریش

معنی پرچم بلژیک

در پرچم بلژیک از رنگ های مشکی، زرد و قرمز استفاده شده است که این رنگ ها نماد نشان پادشاهی کشور هستند، رنگ سیاه در این پرچم نشان سپر، زرد نشان شیر، قرمز به نشانه ی پنجه و زبان شیر می باشد.

پرچم بلژیک

معنی پرچم اسپانیا

در پرچم اسپانیا از دو رنگ زرد و قرمز استفاده شده است، این رنگ ها از آرم ملی پادشاهی اسپانیا گرفته شده اند که این نشان دارای دو ستون و یک تاج روی آن ها است، هرکول روی آن نیز نشانگر جبل الطارق و سئوتا است، روی بنرهای قرمز نیز شعاری به زبا لاتین و با  اشاره به کشف دنیای جدید توسط کریستف کلمب نوشته شده است، چهار خانه ی داخل پرچم هم به نشانه ی ۴ عصر پادشاهی اصلی اسپانیا است،  قلعه به نشانه ی کاستیل، لئون به نشانه ی شیر، آراگون با نوارهای زرد و قرمز و ناوار هم نماد زنجیرهای متصل به هم می باشد، انار هم در پایین به نشانه ی پادشاه گرانادا است.

پرچم کشور اسپانیا

معنی پرچم آرژانتین

پرچم آرژانتین از ۳ نوار افقی تشکیل شده است، نوارهای آبی‌رنگ نشانه‌ی آسمان آبی و پاک کشور هستند، نوار سفید رنگ نمایانگر برف کوه‌های آند و خورشید با چهره‌ی انسانی در وسط نوار سفیدرنگ، به خدای خورشید اینکاها اشاره دارد و روایت گر استقلال آرژانتین می باشد.

پرچم کشور آرژانتین

پرچم استرالیا

پرچم استرالیا از یک پرچم کوچک بریتانیا در گوشه‌ی بالای سمت چپ خود بهره می‌برد و نشان از استعمار این کشور توسط امپراطوری بریتانیا دارد، درست در زیر این پرچم کوچک، یک ستاره‌ی هفت پر به نشانه‌ی ۶ ایالت این کشور به همراه قلمروهای استرالیا دیده می‌شود، صور فلکی چلیپا در سمت راست پرچم استرالیا نیز نشانه‌ای از قلمروها و ایالت‌های فعلی و آینده‌ی استرالیا هستند.

پرچم کشور استرالیا

معنی پرچم دانمارک

تصورمی‌شود قدیمی‌ترین پرچم یک ملت در دنیا پرچم دانمارک باشد، این پرچم از یک صلیب سفید رنگ نامتقارن در یک پس‌زمینه‌ی قرمزرنگ تشکیل شده است،این صلیب نمادی از مسیحیت است وبه گفته‌ی تاریخ‌نگاران، طرح این پرچم از درفش‌های قدیمی سربازان حاضر درجنگ های صلیبی  گرفته شده است.

پرچم دانمارک

معنی پرچم کره جنوبی

پرچم کره جنوبی به‌طور رسمی تائه‌گوکی، به معنی تعادل عظیم هستی است، رنگ سفید بخش اعظم این پرچم را تشکیل می‌دهد رنگ سنتی مردم کره به معنی صلح و صداقت است، نماد موجود در وسط پرچم کره، یین و یانگ به نیروهای عظیم کیهانی اشاره دارد که در حفظ تعادل جهان ضروری هستند، ۴ هجای سیاه‌رنگ در چهارگوشه‌ی پرچم، نمادی از آب، آتش، زمین و آسمان هستند.

پرچم کره جنوبی

معنی پرچم آمریکا

نام دیگر پرچم آمریکا «خط‌ها و ستاره‌ها» یا «شکوه قدیمی» بوده است. ۱۳ خط افقی موجود در این پرچم نمادی از ۱۳ مستعمره‌ی اصلی این کشور هستند: کِنِتیکِت،  دِلاوِر، جورجیا، مریلند، ماساچوست، نیوهمپشایر، نیوجرسی، نیویورک، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، رود آیلند، کارولینای جنوبی و ویرجینیا ، ۵۰ ستاره‌ی موجود در این پرچم نشانه‌ای از ۵۰ ایالت آمریکا هستند، رنگ قرمز در این پرچم نمادی از سرسختی و شجاعت است، رنگ آبی هوشیاری و عدالت و رنگ سفید پاکی و معصومیت را به نمایش می‌گذارند.

پرچم ایالات متحده آمریکا

پرچم کره شمالی

رنگ غالب قرمز در پرچم کره‌ی شمالی، سمبلی از کمونیسم و میهن‌پرستی انقلابی است، دو نوار آبی‌رنگ، نشانه‌ای از قدرت هستند و نوارهای باریک سفیدرنگ به پاکی و صداقت اشاره دارند. ستاره‌ی قرمزرنگ، فلسفه‌ی کمونیست را جلوه می‌کند و دایره‌ی سفیدرنگ نمادی از فلسفه‌ی یین و یانگ است.

پرچم کره شمالی

معنی پرچم نپال

تنها کشور دنیا که پرچم مستطیلی شکل ندارد نپال است، پرچم این کشور متشکل از دو مثلث قرمز روی‌هم‌قرارگرفته به معنی کوه‌های هیمالیا و دو مذهب مهم هندو و بودا درنپال است، ماه و خورشید در این پرچم سمبل خاندان سلطنتی و خانواده‌ی نخست‌وزیر بودند، اما امروزه به معنی اشتیاق یک ملت برای زنده ماندن تا ابد هستند، حاشیه‌ی آبی‌رنگ پرچم نپال نیز نمادی از صلح و توازن است.

پرچم نپال

معنی پرچم مکزیک

پرچم مکزیک از سه نوار عمودی هم‌اندازه به رنگ‌های سبز، سفید و قرمز تشکیل شده است، رنگ سبز نمادی از امید و سرخوشی، رنگ سفید نشانه‌ای از صلح و مذهب و رنگ قرمز به معنای استقلال ملت است، نماد موجود در نوار سفیدرنگ پرچم مکزیک میراثی از اقوام آزتک است.

پرچم مکزیک

معنی پرچم یونان

پرچم یونان از 9 نوار آبی و سفیدرنگ که نمادی ازمعنای «آزادی یا مرگ» هستند تشکیل شده است، درحالی‌که صلیب سفید رنگ در بالا و سمت چپ پرچم، نشان دهنده ی مسیحیت ارتدکس شرقی، دین تثبیت‌شده در یونان است.

پرچم یونان
تاریخچه پرچم ژاپن

پرچم کشور ژاپن به شکل مستطیل بوده و دارای دو رنگ است به طوری که رنگ زمینه سفید یکپارچه بوده و دایره ای قرمز رنگ به نشانه خورشید در میانه پرچم قرار قرار گرفته است این پرچم به زبان خود ژاپنی ها نیش شو کی خوانده می شود که به معنی پرچم خورشید نشان می باشد . پرچم ژاپن  در سال 1999 توسط دولت ژاپن به عنوان پرچم ملی کشور به رسمیت شناخته شد شرکت آبان پرچم تولید کننده اصلی پرچم های تبلیغاتی  و مناسبتی در تهران میباشد . انواع پرچم های ساحلی و رومیزی  ، پرچم تشریفات مخروطی و لمینت و پرچم های مذهبی و ملل را از ما بخواهید و با بهترین قیمت سفارش خود را از ما تحویل بگیرید . جهت ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با اطلاعات مفیدی از پرچم کشور ژاپن

چاپ پرچم تشریفات مخروطی و لمینت

تاریخچه پرچم ژاپن

پرچم ژاپن برای نخستین بار در سال 701 میلادی به منظور بالابردن اعتبار امپراتور مونمو طراحی شد بنابراین در سال 1999پس از امضای قانون مرتبط با پرچم های ملی و سرود ملی به رسمیت شناخته شد این پرچم ابعاد دقیق و مشخص شده ای دارد ابعاد آن نسبت 2:3 دارد و دایره موجود بر روی پرچم دقیقا در میانه پرچم با عرض 5/3 طراحی شده است اما عده ای از مردم بر این باورند که رنگ دایره قرمز نبوده و رنگ زرشکی دارد

پرچم ژاپن در چه تاریخی تصویب شد ؟

پرچم ژاپن با عنوان پرچم طلوع خورشید در سال 1870 میلادی به عنوان پرچم ملی و در ژاپن معرفی شد اما به دلیل اینکه پرچم طلوع خورشید به منظور طرفداری از حکومت امپراتوری و نظامی گری ژاپن استفاده می شده است امروزه کاربرد ندارد پس از اینکه ژاپن در جنگ جهانی اول شکست خورد ممنوعیت استفاده از پرچم توسط معاهده سانفرانسیسکو اعلام شد این در حالی است که هنوز هم از این پرچم توسط نیروهای دفاع ژاپن و همچنین بر روی بسته بندی محصولات آنها استفاده می شود با این حال کشورهای چین و کره جنوبی حس خوشایندی به این پرچم نداشته و آن را توهین آمیز می دانند

چاپ پرچم اهتزاز افقی و عمودی

معنی رنگ پرچم ژاپن

پرچم ژاپن معانی و مفهوم خاصی برای مردم کشور دارد رنگ سفید نمادی از خلوص و صداقت بوده و رنگ زرشکی پاکدلی عشق است ژاپنی ها به علت علاقه به طرح گرافیکی خود به آن نوعی رویکردی عمیق دارند به همین خاطر برای پرچم خود ارزش بالایی قائلند و به ان ستایش می کنند رنگ زمینه یکپارچه سفید پرچم (رنگ سرد) کنتراس جالبی ایجاد کرده و رنگ قرمز متضاد روی پرچم بر زیبایی پرچم  و جذاب بودن آن می افزاید یکی از موارد جالب تر این است که این پرچم روی میله ای از چوب بامبو نصب شده و به اهتزاز در می آید و روی پرچم قبه ای به مانند توپ طلای درخشانی است پرچم کنونی ژاپن در تاریخ 13 اوت 1999 همزمان با سرود ملی ژاپن به رسمیت شناخته شد

حقایقی درباره پرچم ژاپن

در ژاپن پرچم ها را از زمان طلوع آفتاب و تا غروب آفتاب برافراشته می کنند و بعد از غروب آفتاب آن را پایین می کشند این کار در تمامی مدارس ، کسب و کارها و... انجام می شود و مدارس و ادارات نیز بعد از زمان ساعات کاری پرچم را برافراشته می کنند در ژاپن هرگاه پرچم در کنار پرچم دیگری قرار بگیرد پرچم ژاپن بر اساس حروف الفبا که توسط سازمان ملل متحده تنظیم شده است در جای تعیین شده ای قرار می گیرد

همه چیز درباره پرچم آلمان
تاریخچه پرچم ایتالیا

پرچم کشور ایتالیا

پرچم کنونی ایتالیا دارای تناسب 2:3 است و دارای  سه رنگ عمودی به رنگ های از چپ سبز ، سفید و قرمز است هر سه رنگ روی پرچم در اندازه برابر تقسیم شده اند این پرچم پس از به پایان رسیدن جنگ جهانی دوم همزمان با تاسیس جمهوری فعلی ایتالیا در تاریخ 19 ژوئن 1946 طراحی شد و در 1 ژانویه سال 1948 به عنوان پرچم ملی و رسمی ایتالیا به تصویب رسید در واقع این پرچم نماد ملی جمهوری ایتالیا بوده و یکی از شناخته ترین ها در سطح بین المللی می باشد طراحی جالب ان رنگ های مشابه در پرچم است که شباهت زیادی به پرچم ایران و مکزیک دارد اما تفاوت ها بیشتر در فلسفه آن پنهان شده اند . آبان پرچم تولید کننده اصلی پرچم های رومیزی با بهترین طرح های پرچم ملل در خدمت شماست . جهت ثبت سفارش پرچم کشورهای مختلف جهت تبلیغات و تشریفات با ما تماس بگیریدو یا همراه ما باشید با ادامه مطلب

تاریخچه پرچم ایتالیا

بنابر باورهای مردم ایتالیا پرچم کنونی این کشور الهام گرفته از پرچم فرانسه است پرچمی که توسط ناپلئون بناپارت معرفی شد اما این پرچم با اینکه توسط ارتش به تصویب رسید هیچ گاه به عنوان پرچم غیرنظامی تا سال 1797 به اهتزاز در نیامد و تنها به شکل یک نماد بر روی صلاح ها و تاج ها مورد استفاده واقع می شد

معنی رنگ پرچم ایتالیا

پرچم کشور ایتالیا برخلاف تصورات برخی مردم ایتالیا که معتقدند رنگ های پرچم ریشه نظامی دارد اما اکثر مردم بر این باورند که پرچم معنی عاشقانه تری از رنگ های آن دارد و رنگ ها نمادی از محبوبیت پرچم در ایتالیا خواهد بود چراکه رنگ سفید نشانه رشته کوه ه های آلپ است که همیشه پوشیده از برف می باشند رنگ سبز نمادی از دست های سرسبز موجود در ایتالیا بوده و رنگ قرمز نشان دهنده خون های ریخته شده در جنگ برای رسیدن به استقلال کشور می باشد همچنین مردم بر این باورند که رنگ سبز نشان دهند ه امید رنگ سفید نماد ایمان و رنگ سرخ نمادی از نیکوکاری بوده که هر سه ارزش الهی دارند اما مهمترین رنگ ها در پرچم کشور ایتالیا رنگ سبز است که نزدیک میله قرار گرفته است

طرح های جدید پرچم ساحلی

حساسیت مردم ایتالیا به رنگ های پرچم کشور

ایتالیایی ها برای رنگ های پرچم خود ارزش زیادی قائلند زمانی که سیلویو برلوسکونی رئیس جمهور ایتالیا خواست رنگ پرچم را تغییر دهد با واکنش شدید مردم روبرو شد و مردم برای جلوگیری از این تغییرات جزئی دست به کودتای رنگی هدایتگر زدند این مردم به قدری به تثبیت ماندن رنگ پرچم خود اهمیت می دهند که حتی در برخی از غذاهایشان مانند پیتزا هر سه رنگ پرچم را روی آن طراحی می کنند به طوری که سس گوجه فرنگی را به رنگ قرمز ، سس نعناع را به رنگ سبز و رنگ سفید را با پنیر پیتزا طراحی می کنند

پرچم رومیزی ایتالیا

شرکت تولید کننده آبان پرچم با تجربه کاری بالا در تولید انواع پرچم های ملی ، تبلیغاتی و انواع پرچم کشورا با استفاده از مرغوبترین متریال و نوع چاپ در تولید پرچم آماده همکاری با سفارش دهندگان و تولید کنندگان در سراسر کشور خواهند بود پرچم رومیزی ایتالیا یکی از پر کاربردترین نوع پرچم هاست که به طور دائم بر روی میز کارمندان و مدیران ادارات و شرکت ها قرار می گیرد این پرچم در سایز 20 در 30 سانتیمتر تولید شده و با توجه به سلیقه سفارش دهنده دارای ریشه طلایی و یا هر رنگ سفارشی خواهد بود

تاریخچه پرچم پاکستان

پرچم پاکستان دارای تناسب 2:3 است و متشکل از رنگ های زمینه سبز تیره است و تصاویر حلال ماه و ستاره ای 5 پر به رنگ سفید بر روی آن قرار دارد این پرچم در تاریخ 11 اوت 1947 به عنوان پرچم ملی به رسمیت شناخته شد کاربرد این پرچم در روزهای مهم سال ، استفاده در مدارس ، خواندن سرود ملی در ادارات و ساختمان های دولتی به طوری که صبح ها برای اجرای سرود ملی پخش می شود و غروب قبل از غروب آفتاب به پایین کشیده می شود این مراسمات با شور و هیجان زیادی برگزار می شوند تصویب پرچم کشور پاکستان در سال 1947 به دستور رهبری اتحادیه مسلمان انجام شد آبان پرچم تولید کننده انواع پرچم های رومیزی ، ساحلی و تشریفات ، پرچم های مذهبی و .... کلیه طرح های پرچم مناسبتی و تبلیغاتی با قیمت دست اول تولید و چاپ پرچم در خدمت شماست . جهت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با اطلاعاتی مفید از پرچم کشور پاکستان

 

معنی رنگ پاکستان

پرچم کشور پاکستان به شکل مربع  همراه با حلال ماه و ستاره ای پنج پر در سمت چپ یکی از تاثیرگذار ترین پرچم ها در اسلام است این پرچم به شکل بنری است که توسط اتحادیه مسلمان در این کشور به کار رفته است رنگ سبز نشان دهنده دین اسلام در پاکستان است نواری عمودی در سمت چپ نمادی از اقلیت های مذهبی و ادیان آنها می باشد تصویر حلال ماه در به منظور نشان پیشرفت و توسعه کشور است که بر روی پرچم قرار گرفته است در واقع معنی کلی این پرچم در پاکستان نماد التزام کشور به دین اسلام است و همچنیی نوار سفید رنگ رنگ در سمت چپ بیانگر اقلیت های مذهبی در پرچم خواهد بود

چاپ ریسه پرچم دهه فجر

 مواردی درباره پرچم پاکستان

 • در صورتی که پرچم کشور پاکستان در کنار پرچم دیگری قرار بگیرد پرچم پاکستان باید در سمت راست آن به اهتزاز در آید
 • پرچم پاکستان نباید پایین تر از پرچم دیگری قرار بگیرد
 • پرچم پاکستان هیچگاه نباید دفن شود و یا در گور قرار داده شود
 • این پرچم اگر در کنار پرچم دیگری قرار گیرد باید در سمت راست ان جای بگیرد
 • پرچم پاکستان بنابر قوانین کشور در سمت مرکز و یا سمت راست پرچم مرکزی قرار گیرد
 • به اهتزاز درآمدن پرچم پاکستان هر چهار روز یک بار به صورت کامل اجرا می شود

موقعیت جغرافیایی پاکستان

کشور پاکستان در آسیای جنوبی در شبه قاره هند قرار دارد به طوری که از سمت جنوب مرزآبی هزار کیلومتری با دریای عمان دارد از سمت شمال با کشور افغانستان ، از سمت شرق با هندوستان و از سمت غرب با ایران هم مرز است این کشور مساحتی معادل 881.913 کیلومتر مربع را در بر گرفته است جمعیت مردم پاکستان 228.935.145 نفر بوده که به عنوان پنجمین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شود پایتخت پاکستان اسلام آباد است و زبان رسمی آنها اردو و انگلیسی بوده  و از دین اسلام پیروی می کنند بزرگ ترین شهر پاکستان کراچی است که پایتخت پاکستان نیز است پاکستان بیشترین تعداد مسلمان را در خود دارد به طوری که دومین کشور از نظر تعداد مسلمان محسوب می شود یعنی 98 درصد تعداد مردم مسلمان هستند که 77 درصد سنی و 20 درصد شیعه هستند و تنها 3 درصد جمعیت پاکستان ادیان دیگر را قبول دارند همچنین پاکستان از نظر بزرگی نیروهای مسلح در ردیف هفتم قرار دارد و از قدرت هسته ای و از جمله کشورهای دارای سلاح هسته ای است .

تاریخچه پرچم روسیه

پرچم کشور روسیه دارای سه رنگ سفید ، آبی  و قرمز است هر سه رنگ به صورت نوار افقی هم عرض بر روی هم قرارگرفته اند رنگ ها به این صورت است که از بالا رنگ سفید ، رنگ آبی در وسط  و رنگ سرخ در پایین قرار دارند کاربرد اولیه این پرچم برای کشتی های تجاری کشور روسیه استفاده می شد اما به مرور در سال 1693 برای اولین بار به پرچم ملی روسیه تزاری تبدیل شد و تا سال 1917 کاربرد این پرچم همزمان با زمانی که انقلاب اکتبر در روسیه رخ داد  و جمهوری فدراتیو سوسیالیستی روسیه شوروی روی کار آمد ادامه داشت و پس از آن این پرچم کنار رفت  و پرچم جدید که با نشان داس و چکش طراحی شده بود مورد استفاده قرار گرفت  . آبان پرچم تولید کننده اصلی پرچم های ساحلی و تشریفاتی ، رومیزی  و..... انواع پرچم کشورها در خدمت شماست . همراه ما باشید با  نگاهی به پرچم کشور روسیه

 

علامت داس و چکس روی پرچم

پرچم جدید که با علامت داس و چکش طراحی شد دارای زمینه ای سرخ  و نشان داس و چکش که در گوشه سمت چپ  و بالا قرار دارد با رنگ طلایی چاپ می شود از دیگر علائم پرچم ستاره ای سرخ است که حاشیه آن به رنگ طلایی است کاربرد این پرچم تا سال 1991 ادامه داشت و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی دوباره استفاده از پرچم تزاری قبلی  با تغییراتی که در ابعاد آن مانند نسبت طول به عرض 1.2 بود مورد استفاده قرار گرفت و در نهایت  در سال 1993 در طی بحران مشروطه در کشور روسیه پرچم تزاری به عنوان پرچم ملی انتخاب شد

نخستین پرچم نصب شده بر روی کشتی روسیه

پرچم روسیه امروزی ریشه در پرچم سه رنگ دارد و آن را با پرچم هلند مرتبط می دانند اولین پرچم روسیه به زمانی برمی گردد که اولین کشتی جنگی روسیه توسط یک مهندس هلندی ساخته شد ارتباط دارد سرمهندس هلندی پس از ساخت کشتی از مجلس دوما درخاست انتخاب پرچمی برای نصب بر روی کشتی کرد اما مجلس اظهار می کند که این امر درکشور روسیه سابقه ندارد و تزار از سرمهندس می خواهد که خود برای کشتی پرچمی انتخاب کرده و روی کشتی قرار دهد سرمهندس در طراحی پرچم از پرچم هلند استفاده می کند

رنگ های پرچم روسیه به چه معناست

از بالا اولین رنگ سفید است که به معنی روشنایی و نجات است و اگر به زمان قبل برگردیم همان معنای آزادی را بیان می کند رنگ آبی در وسط پرچم نشان از وفاداری ، نیت پاک و ذات دست نخورده هاست و رنگ سوم سرخ است که در پایین تر از دو رنگ سفید و آبی قرار گرفته است که به معنای شجاعت ، عشق و مهربانی خواهد بود اگر چه رنگ آبی تا قبل از سال 93 کمرنگ تر چاپ می شد اما بعد از آن تبدیل به رنگ آبی تیره گشت نقش عقاب دوسر برای کشور روسیه ک نماد است که بال های گشوده ای دارد در بر روی سینه عقاب نیز تمثیلی از جرجیس قدیس که در حال کشتن اژدها است در دو سمت اژدها چنگال های بازآن نمادهای کشور روسیه قرار دارد

در کشور روسیه از قدیم هر استان دارای یک پرچم بوده است زیرا در قدیم هر استان یک کشور محسوب می شده است اما پرچم ها امروزه پابرجا بوده و فقط جنبه تجملاتی دارند و درمراسمات معدودی مورد استفاده قرار می گیرند

تاریخچه پرچم فرانسه

پرچم فرانسه یکی از پرچم های تاریخی در این کشور است که در سال 1789 میلادی 15 ماه پس از تسخیر زندان پاستیل پرچمی از طرف شورای مردم فرانسه برای شناخت هویت خود در سه رنگ آبی ، سفید و قرمز طراحی کرده مورد استفاده واقع شده است این سه رنگ برگرفته از شهر پاریس پایتخت این کشور است . پرچم فرانسه از معدود پرچم هایی است که تا کنون که بیش از دویست سال از عمر آن می گذرد چنین  بدون تغییر و دست نخورده باقی مانده باشد . شرکت آبان پرچم با بهترین چاپ پرچم تشریفات مناسبتی و تبلیغاتی در خدمت شما کسبه ها و برگزار کنندگان مراسمات تشریفاتی است . جهت سفارش پرچم تشریفاتی لمینت و مخروطی در طرح های دلخواه با ما تماس بگیرید وهمراه ما بمانید در ادامه توضیحات با بررسی پرچم کشور فرانسه

 

معنی رنگ پرچم فرانسه

پرچم کشور فرانسه به شکل مستطیل بوده و دارای سه رنگ عمودی به ترتیب آبی ، سفید و قرمز است که هر یک از رنگ ها بنابر مفاهیمی بر روی آن قرار گرفته است رنگ آبی بنابر باورهای افسانه ای روپوش یا شنل مارتین مقدس بوده است رنگ میانه پرچم سفید است و معنی آن رنگ منتخب شاهان فرانسوی است و رنگ قرمز نیز درفش جنگی عدالت کارل کبیر بوده است ریشه طرح سه رنگ پرچم کشور فرانسه مرتبط با انقلاب فرانسه است به طوری که تاریخ کامل پرچم به اواخر قرن 18 میلادی برمی گردد و معنی رنگ هایی که پرچم در خود پنهان کرده است نشان از تاریخچه کوتاهش و شکل گیری انقلاب فرانسه را به نمایش می گذارد

 

تاریخچه پرچم فرانسه

امروزه پرچم فرانسه به حالت عمودی نصب می شود اما در دوران ناپلئون به حالت افقی بوده است که بعد از برکناری وی و تبعید ناپلئون به جزیره البا – لویی هجدهم پرچم بوربون ها را به رسمیت اعلام کرد پس از کودتای 100 روزه حکومت ناپلئون – وی دوباره پرچم فرانسه را به صورت افقی به اهتزاز در آورد و پس از تبعید دوباره ناپلئون به جزیره سنت هلن پرچم بوربون ها توسط لویی هجدهم به رسمیت شناخته شد در سال 1830 همزمان با انقلاب ژانویه شاه فیلیپ پرچم آبی ، سفید و سرخ را مطرح کرد اما در سال 1849 با معرفی جمهوری دوم پرچم فرانسه با نوارهای آبی ، سفید و سرخ به حالت عمودی به عنوان پرچم ملی و رسمی فرانسه معرفی شد و از آن به پس تا کنون این پرچم با هیچ تغییر شکلی باقی مانده است و در تمام نقاط فرانسه کاربرد دارد .

موقعیت جغرافیایی فرانسه

فرانسه واقع شده در جنوب غربی اروپا است و از کشورهای زیبای اروپا به شمار میرود این کشور بزرگترین کشور اتحادیه اروپا شناخته شده و کشور بزرگ قاره اروپه نیز است که مساحتی حدود 643 کیلومتر مربع را در برگرفته است و در همسایگی سوئیس ، ایتالیا ، بلژیک ، آلمان و...قرار دارد این کشور دارای آب و هوای بسیار خوبی بوده جمعیتی حدود 69 میلیون نفر را در خود جای داده اس بنابر ایتن دومین کشور اتحادیه اروپا است زبان رسمی آنها به زبان رسمی جمهوری فرانسه بوده و حدود 88 در صد مردم این کشور پیرو دین مسیحی کاتولیک هستند و فقط 12 درصد مردم مسلمان و مسیحیانم پروتستان تشکیل داده اند

پایتخت فرانسه

پاریس مهمترین شهر فرانسه است که هر ساله گردشگران زیادی را در خود جای می دهد و خود جمعیتی معادل 12میلیومن نفر جمعیت دارد .

 

تاریخچه پرچم آمریکا

پرچم ایالات متحده آمریکا

هنوز اطلاع دقیقی از اینکه چه کسی نخستین پرچم غیر رسمی آمریکا را ساخته است در دسترس نیست اما جان پل جونز یکی از فرماندهان شناخته شده نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا ادعا کرده است که او نخستین پرچم آمریکا را ساخته است که طراحی این پرچم به این صورت است که دارای 13 نوار است که 7 تای آنها قرمز و 6 نوار سفید است که در ماه دسامبر سال 1775 میلادی برای نخستین بار بر روی کشتی خود برافراشته است و دیگر اینکه  به درستی کسی نمی داند چه کسی پرچم رسمی آمریکا را طراحی کرده است آبان پرچم تولید کننده اصلی پرچم شما را با اطلاعات مفیدی از پرچم آمریکا همراه میکند . با ما باشید

تولید و چاپ پرچم ساحلی بادبانی

برخی از مورخان نوشته اند که نخستین طراح پرچم رسمی آمریکا را فرانسیس هاپکینسون که نماینده کنگره ایالات متحده آمریما بود طراحی کرده است او علاوه بر نمایندگی هنرمند و طراح گرافیک بود که نخستین پرچم رسمی را طراحی کرده یکی از آن را برای نیروی دریایی و دیگری را برای نیروی زمینی استفاده نمود از نخستین طراحی پرچم آمریکا در سال 1775 تا به حال 26 بار طراحی این پرچم تغییر کرده است تا به امروز که با این شکل استفاده می شود

نشانه پرچم فعلی آمریکا

پرچمی که هم اکنون به عنوان پرچم رسمی آمریکا استفاده می شود دارای 50 ستاره به نشان 50 ایالت آمریکا است که از 13 خط برخوردار است که 7 خط قرمز و 6 خط سفید بر روی آن طراحی شده است رنگ ها هم هر یک بنابر معنی  و مفهومی بر روی پرچم قرار گرفته اند رنگ قرمز نشانه سرسختی و شجاعت ، رنگ سفید نشانه پاکی و معصومیت و رنگ آبی نشانه استقامت عدالت و هوشیاری خواهد بود

قانون پرچم آمریکا

در سال 1920 میلادی آیینی برای حفظ  و نگهداری از پرچم آمریکا وضع شد در این سال همایشی در واشنگتن دی سی برگزار شد در این همایش بیش از 60  گروه مختلف حضور داشتند که هر یک برای احترام گذاشتن به پرچم آمریکا آیینی را به همراه خود وضع کرده بودند و در پی این همایش در سال 1942 میلادی قانون آیین پرچم آمریکا به تصویب رسید اما اجرای این قانون اجباری نیست زیرپا گذاشتن قانون نگهداری از پرچم جرم محسوب نمی شود اما هدف از اجرای این قانون محترم شمردن پرچم آرایی است

 • پرچم به هیچ عنوان برای کسی یا رویدادی پایین نمی آید مگر برای علامت دادن به سلام یک کشتی خارجی
 • یکی دیگر از مواقعی که پرچم را پایین می آورند هنگام تعویض پرچم است زمانی که پرچم فرسوده شده و دیگر جذابیت  و زیبایی ندارند آنرا با پرچمی نو در طی مراسمی با شکوه  و وقار تعویض می کنند
 • عده دیگری از مردم آمریکا مانند انجمن کهنه سربازان جنگ های خارجی آمریکا ، انجمن پیشاهنگی پسران آمریکا ، لژیون سربازان آمریکایی و چندین انجمن دیگر در مراسم خاصی دیگر برای جابجاکردن پرچم کهنه با نو پرچم کهنه را با استفاده از آتش نابود می کنند
 • از دیگر قوانین پرچم آمریکا عدم کاربرد آن در لباس است اگرچه کاربرد پرچم به عنوان برچسب در لباس های الحاقی مانند یونیفورم سربازان ، آتش نشانان و  ورزشکاران  و ماموران پلیس بلامانع است اما تا به حال کسی را که از پرچم آمریکا در استفاده از بیکینی به کاربرده است مجازات نکرده اند
 • حمل پرچم به حالت افقی و مسطح ممنوع است
 • کاربرد پرچم در کارهای تبلیغاتی آمریکا ممنوع است .

 

تاریخچه پرچم هندوستان

 

پرچم کشورهند

پرچم کشورهند برگرفته از فرهنگ های متفاوت این کشور است به آن« TriCOIOr» یا «tiranga» می گویند این پرچم به شکل مستطیل بوده و دارای سه نوار به رنگ های زعفرانی هندی ، سفید و سبز است در قسمت وسط پرچم یک چرخ دوک همراه با 24 پره قرار دارد این پرچم نماد کشور هند برای رسیدن به استقلال این کشور است مهاتما گاندا گفته است < بر همه ما مسلمانان ، مسیحیان ، یهودیان و پارسیان و دیگر کسانی که هند را خانه خود می دانند واجب است که یک پرچم مشترک را به رسمیت شناخته بر آن زندگی کرده و بمیریم > پرچم هند معانی زیادی در رنگ و طرح آن نهفته است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت . شرکت آبان پرچم یکی از تولید کنندگان اصلی پرچم در ایران است . این مجموعه انواع پرچم رومیزی ، تشریفات ، پرچم ساحلی ، مذهبی ، ابر پرچم و کلیه طرح های رایج پرچم را تولید و با بهترین کیفیت خدمات چاپ روی پرچم را ارائه میکند . جهت ثبت سفارش خود برای خرید  و سفارش چاپ پرچم با ما تماس بگیرید و با قیمت دست اول مواجه شوید . همراه ما باشید نیز در ادامه با توضیحاتی از پرچم کشور هند

 

تاریخچه پرچم هند

اولین پرچم کشورهند در7 آگوست سال 1906 طراحی شد این پرچم یک پرچم رسمی نبود  این پرچم به نشانه اعتراض و درخواست برای جدا کردن بنگال از هند طراحی شد گروهی از پارسی زبانان هند به زبان پارسی بر روی پرچم شعارهایی نوشته بودند در سال 1931 پرچم دیگری روی کار آمد و مورد استفاده قرار گرفت این دقیقا همان پرچمی بود که در سال 1907 توسط بیکایچی کاما طراحی شده بود که مورد استفاده ارتش هند بود و پرچمی که هم اکنون در هند آن را به طور رسمی می شناسند در 22 جولای 1947 توسط یک دانشجوی کشاورز به نام پینگالی ونکایا دردوران مبارزه استقلال طلبی طراحی شده است

معنای رنگ های روی پرچم هند

رنگ زعفرانی هندی

رنگ زعفرانی در قسمت بالای پرچم نشانه فاصله گیری رهبران کشور از امیان مالی ودنیوی است یعنی زین پس رهبران هند باید در برابر اموال دنیوی بی تفاوت باشند و تنها عمر خود را در راه ملت خویش  و پیشرفت آن نثار کنند

رنگ سفید

رنگ سفید در وسط پرچم قرار دارد  و این به معنای نشانی از نور است نوری که راهنمای مردم برای یافتن راه های درست است و مردم هند بر این باورند که با پیمودن این راه به سعادت  و خوشبختی خواهند رسید .

رنگ سبز

رنگ پایین پرچم سبز است و این رنگ همانند دیگر پرچم ها نشانه خاصی دارد رنگ سبز بر روی پرچم نشانه رابطه میان انسان و تمام موجودات روی زمین مانند حیوانات  و گیاهان است و می گویند که ما از دل خاک آمده ایم و به خاک برمی گردیم

نماد پرچم هند

اگر چه هر سه رنگ روی پرچم کشور هند زیبا بوده و معنای جالبی دارند اما از همه زیباتر نشانه میانی طراحی شده بر روی پرچم است یعنی همان دوک نخ ریسی و این طراحی از نظر گاندی به این معنی است که برای رسیدن به آزادی باید از هوس های خود بگذریم گاندی فردی تحصیل کرده و وکیل دادگستری بود و بر این باور بود که تا زمانی که هندی ها برای بهتر جلوه دادن خود در مقابل انگلیسی ها از پارچه ها و لباس های هندی می پوشند در آینده ای نه چندان دور باید بهای آن را با آزادی سیاسی بپردازند و به دنبال این سخنان مردم هند دیگر اروپاییان را نپوشیدند و به پوشیدن لباس های سنتی خود پرداختند گاندی به دنبال این سخنرانی پارچه ای برداشت و لباس خود را نیز از این پارچه دوخت و بر تن خود پوشاند این کار تاثیر زیادی بر افکار مردم گذاشت و بعدها نمای دوک بر روی پرچم هند درج گردید که بعدها همین دوک ابتدایی را به دوک مدرنتری طراحی کردند . 

تاریخچه پرچم عراق

پرچم کشور عراق

پرچم عراق دارای 3 رنگ به رنگ های قرمز ، سفید  و سیاه است برخی از مردم عراق بر این باورند که رنگ های روی پرچم کشور عراق برگرفته از شعر «شفیع الدین الجیلی» است  در این شعر رنگ قرمز به معنی تمایل به ریختن خون ، رنگ سبز نشانه کشتزارهای اعراب و طبیعت کشور ، و رنگ سیاه نمادی از جنگ و نبرد است اما عده ای هم معتقدند که رنگ سیاه روی پرچم نشانی از حکومت عباسیان ، رنگ قرمز نشانه دوران خلافت امویان و رنگ سفید نشانی از جنگ قادسیه در صدر اسلام است  . شرکت آبان پرچم تولید کننده اصلی پرچم ساحلی در تهران میباشد . همچنین طرح های چاپ پرچم ملل روی پرچمهای رومیزی ، تشریفات و اهتزاز در  ابعاد مختلف با قیمت بسیار مناسب انجام میگردد . جهت سفارش پرچم با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با اطلاعات بیشتر از پرچم عراق

تاریخچه پرچم عراق

تا قبل از سال 1921 و پس از جنگ جهانی اول بین النهرین توسط انگلستان مصادره شده بود و پادشاهی آن را پادشاه حجاز برعهده گرفته بود بدین ترتیب پرچم عراق بدست عرب ها طراحی شد و در طراحی رنگ پرچم را از رنگ های سیاه ، سفید و سبز استفاده شد در سال 1924 قسمت مثلثی پرچم حذف شده و دو ستاره سفید که نشانی از حضور اعراب و کردها در منطقه عراق بود روی پرچم به کار برده شد سرانجام حکومت پادشاهی عراق در سال 1958 به پایان رسید و در سال 1959 پرچم عراق تغییر یافت در زمان حکومت عبدالکریم قاسم پرچم  کشورعراق تغییراتی مانند افقی شدن نوارهای عمودی بر روی پرچم و ایجاد یک خورشید زرد رنگ به علاوه 8 پرتو قرمز که نمادی از وجود کردها در عراق بود روی پرچم کشور عراق قرار گرفت پس از سقوط عبدالکریم قاسم در ژوییه 1963 پرچم عراق به شکل افقی طراحی شد با سه رنگ از بالا قرمز ، سفید و سیاه که سه ستاره سبز نیز در میانه پرچم قرار گرفت این پرچم شباهت زیادی با پرچم کشورهای سوریه و مصر داشت همچنین نمادی از سه حذب بعثی در عراق بود

تغییرات کلمه الله اکبر و حذف ستارهای پرچم عراق

و باز هم پرچم عراق در سال 1991 دچار تغییراتی شد این تغییرات شامل سه ستاره که نمادی از آزادی ، اتحاد و سوسیالیسم ، کلمه الله اکبر که با دست خط صدام حسین در میانه سه ستاره قرار گرفت در سال 2008 نیز پرچم کشور عراق همزمان با سقوط صدام طرح جدیدی توسط پارلمان عراق تصویب شد در این طرح سه ستاره از روی پرچم حذف و واژه الله اکبر که به دست صدام نوشته شده بود به خط کوفی تغییر کرد .

عراق کجاست ؟

کشور عراق دارای جمعیتی برابر با 40 میلیون نفر است با این وجود سی و ششمین کشور پرچمعیت در جهان می باشد که حدود 70 درصد آنها شیعه و حدود 30 درصد مردم آن اهل تسنن و تنها 1 درصد مردم پیرو دین مسیحی هستند حدود 6 تن از امامان ما شیعیان در این کشور در شهرهای سامرا ، نجف ، کربلا و کاظمین به خاک سپرده شده اند

آب و هوای عراق

عراق البته به غیر از شمال ان دارای آب و هوایی صحرایی است در زمستان ها خنک و تابستان های خشک و گرمی دارد به طوری که در تابستان دمای هوا به 40 درجه سانتیگراد را هم تجربه می کنند اگرچه برخی جاها به 48 درجه هم می رسد در شما آب و هوایی کوهستانی داشته و اغلب پر از برف و باران و سرد است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *