اخبار پرچم

پرچم اتحادیه اروپا از طاق پیروزی پاریس

پرچم اتحادیه اروپا از طاق پیروزی پاریس پایین کشیده شد
پرچم اتحادیه اروپا از طاق پیروزی پاریس پایین کشیده شد

پرچم اتحادیه اروپا از طاق پیروزی پاریس پایین کشیده شد

پس از اینکه در کشور فرانسه احزاب راستگرا دولت کشور فرانسه را آماج انتقادات خود قرار دادند ؛ از طاق پیروزی پاریس پرچم اتحادیه اروپا به پایین کشیده شد .

به نقل از خبرگزاری مهر و به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان در روز جمعه گذشته پرچم اتحادیه اروپا در بنای یادبود طاق پیروزی پاریس که پایتخت کشور فرانسه است  نصب شده بود در روز یک شنبه به پایین کشیده شد .

به نقل از سی ان ان اقدام صورت گرفته واکنش های شدید احزاب راستگرا در کشور فرانسه  را به دنبال داشت .

پس از اینکه فرانسه به مدت 6 ماه ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده گرفته بود پرچم خود که نصب شده در بنای طاق پیروزی پاریس بود را بیرون کشید و به جای آن پرچم اتحادیه اروپا را نصب نمود .

رهبر حزب ملی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه مارین لوپن در این باره اعلام نمود که جایگزین کردن پرچم فرانسه با پرچم اتحادیه اروپا « اهانت آمیز و تحریک کننده » می باشد .

به نقل از بی بی سی مخالفان رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون , جایگزین نمودن پرچم کشورشان با پرچم اتحادیه اروپا را توهین به میراث پاریس دانست و برخی از آنان تهدید نمودند که در صورت جایگزین نشدن پرچم فرانسه با پرچم بروکسل به دادگاه شکایت خواهند کرد .

ریاست دوره ای اتحادیه اروپا به دولت ماکرون فرصتی برای تقویت وجه آسیب دیده اش در اروپا و جهان می دهد .

ماکرون نیز از این فرصت پیش آمده استفاده خواهد نمود تا بدین طریق به بلند پروازی ها و جاه طلبی هایش به خصوص با کنار رفتن صدر اعظم پیشین آلمان آنگلا مرکل از صحنه سیاست پر و بال بیشتری دهد و به علاوه خود و حزبش را برای انتخابات ریاست جمهوری که در پیش رو دارد آماده نماید .

در راستای ریاست دوره ای اتحادیه اروپا , فرانسه به استقبال انتخابات ریاست پیش رو می رود که زمان برگزاری آن در دوره اول در دهم آوریل 20200(21 فروردین) ,و نیز دوره دوم آن بیست و چهارم آوریل ( 4 اردیبهشت ) برگزار خواهد شد .

تولید و چاپ پرچم مذهبی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.