چاپ پرچم

استفاده از پرچم در روابط دیپلماتیک چگونه باید باشد؟

پرچم در روابط دیپلماتیک

پرچم کشورها

از پرچم کشورها در جلسات بین‌المللی و دیدار مقام‌های دو کشور استفاده می‌شود و پرچم نشان هر کشوری محسوب می‌شود که دارای ارزش بسیار زیادی است، همان‌طور که میدانید پرچم نشان دهندهٔ دین و مذهب، سیاست، فرهنگ، شرایط جغرافیایی و تغییرات و حوادث مهم یک کشور است.

پرچم در روابط دیپلماتیک

پرچم در روابط دیپلماتیک

روابط دیپلماتیک

تشریفاتی که در روابط دیپلماتیک و رسمی بین سران دو کشور برگزار می‌شود دارای قواعد و قوانین خاصی است که می‌توان به نحوه رفتار مقام کشورها یکدیگر، ظرافت‌های رفتاری، شیوه استقبال آن‌ها از یکدیگر، استفاده از پرچم در این روابط و… اشاره کرد.

استفاده از پرچم در روابط دیپلماتیک

یکی از مواردی مهمی که اغلب افراد از آن اطلاع ندارند این است که پرچم کشورها درزمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که مقام دو کشور با یکدیگر در همهٔ عرصه‌ها هم سطح باشند، استفاده از پرچم در روابط دیپلماتیک دارای قوانین و قواعد خاصی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دیدار وزرای امور خارجه کشورها با یکدیگر از جلسات مهمی است که در آن از پرچم کشورها استفاده می‌شود، با توجه به نکته‌ای که ذکر شد در تشریفات بین‌المللی هنگامی که دو مقام در یک سطح نباشند و یک کشور از لحاظ سیاسی در رتبهٔ بالاتری قرار بگیرد استفاده از پرچم کشور مقابل الزامی نیست، برخی از کشورها جهت احترام به کشور مقابل از پرچم آن‌ها در جلسات استفاده می‌کنند.

محل قرارگیری پرچم در روابط دیپلماتیک

از پرچم‌ها در جلسات و تشریفات بین‌المللی به‌منظور احترام به سران کشورها و نوعی عرف و رسوم استفاده می‌شود، از پرچم کشورها در این جلسات از سه پرچم رومیزی، پرچم تشریفات (سالنی) و پرچم برای اتومبیل مقام کشوری استفاده می‌شود، پرچم رومیزی روی میز مذاکره سران قرار می‌گیرد و از پرچم اهتزاز پشت سر مقامات استفاده می‌شود.

پیش از شروع جلسات، هیئت‌های سران، محل ملاقات و استقرار دو مقام و همچنین صحت و نحوه درست بودن شکل پرچم‌های دو کشور را بررسی می‌کنند.

پرچم در روابط دیپلماتیک

پرچم در روابط دیپلماتیک

قوانین استفاده از پرچم جمهوری اسلامی در روابط دیپلماتیک

  1. استفاده روسای هیئت‌ها از یک پرچم رومیزی بر روی میز کار یا استفاده از پرچم تشریفات در پشت سر خود
  2. برافراشته کردن پرچم کشوری که به محل استقرار مقامات جمهوری اسلامی می‌رود بر روی ساختمان
  3. در صورت برافراشته شدن چند پرچم بر فراز یک ساختمان، پرچم کشور فرستنده در اولویت است.
  4. در صورت برافراشته شدن سه پرچم، پرچم وسط تقدم دوم و پرچم سمت چپ در اولویت سوم قرار می‌گیرد.
  5. تقدم دولت پذیرنده در برافراشته کردن پرچم در خارج از محل نمایندگی

آبان پرچم

فروشگاه آبان پرچم با سال‌ها سابقه در طراحی، چاپ و تولید انواع پرچم ازجمله پرچم تشریفات ایران، پرچم اهتزاز ایران، پرچم رومیزی ایران، پرچم اتومبیل ایران، ابر پرچم ایران، پرچم ساحلی ایران در خدمت همشهریان و هموطنان گرامی است.

پرچم جمهوری اسلامی ایران

پرچم ایران از بالا به پایین دارای سه رنگ سبز، سفید و قرمز می‌باشد.

  • کلمه الله‌اکبر به‌منظور نشان جمهوری اسلامی در مرکز پرچم و در بخش سفید قرار می‌گیرد.
  • از کلمه الله‌اکبر 11 بار با رنگ سبز و 11 بار با رنگ قرمز (جمعاً 22 بار) به نشانه پیروزی در 22 بهمن استفاده شده است.
  • توجه کنید که زیبایی و کیفیت پرچم در جلسات و روابط دیپلماتیک حائز اهمیت است و برای چاپ و تولید پرچم جمهوری باید از باکیفیت‌ترین پارچه‌ها و مرغوب‌ترین مواد و بهترین چاپ استفاده شود، بهترین پارچه برای پرچم ایران پارچه نخ پنبه است.
  • پرچم ایران در ابعاد و اندازه‌های مختلف قابل چاپ و تولید است.
  • میله پرچم ایران ترجیحاً به رنگ نقره ایست و رنگ طلایی آن قابل تولید است.

خرید پرچم ایران

پرچم ایران را میتوانید با بهترین کیفیت پارچه، رنگ و چاپ هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از طریق تماس تلفنی با شماره‌های داخل سایت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *